Wpis z mikrobloga

@Asterka_Boza a Twoje? Znam dwie rodziny uchodźców mieszkające w Wawie. W jednej matka pracuje i zarabia na siebie i dzieci (mąż jest saperem w UA), w drugiej głowa rodziny dalej prowadzi biznes w UA, utrzymując ich w Polsce.
Serio macie kisiel zamiast mózgu jeśli uważacie ze majętni Ukraińcy dostają wiadra hajsu od rządu na zakupy w galerii.

Ale odwróćmy sytuację. Jeśli w Polsce (odpukać) wybuchłaby wojna podobna do tej w Ukrainie, wysłałbym
@thruster: też uciekali często ludzie bogaci, bo było ich stać na przeprowadzkę, biedni pozostawali w domach, bo i tak nie mieliby kasy na życie tutaj bez kasy. Biedota to jak już uciekała to zazwyczaj tylko z miejsc już naprawdę ogarniętych wojną, znam takich, pomagałem im, matki/babcie z niepełnosprawnymi dziećmi, po tym, jak wrzucili ich do jakichś rozpadających się domków letniskowych, uciekli spod Buczy i Krzywego Rogu. Swoją drogą tylko politycy mogą
@voodoo3 Znaczna część Ukraińców nie pracuje i nie chce pracować. W dodatku jakiś czas temu pojawił się na głównej artykuł, jak pewna Ukrainka radzi swoim rodakom dożywotnią polską emeryturę za ... jeden dzień pracy?
@Asterka_Boza nie pracuje, a 30latkowie nie pobierają emerytury, czyli żyją z żebractwa? Nierządu?
Albo głupiś, albo udajesz.
Proszę Cię przestań zazdrosnym okiem zaglądać innym do portfela i weź się do roboty, tak żeby inni zazdrościli Tobie.

Pamiętaj też, że ludzi NAPRAWDĘ bogatych nie poznasz po dobrym samochodzie. Tylko w kulturach wschodnich samochód jest wyznacznikiem sukcesu.
Ja w Chinach widziałem Hammera na północnokoreańskich blachach. Teraz myślę, że to wszystko, co mówią o tym państwie w wiadomościach to nieprawda, tam wcale nie ma biedy i pewnie jest lepiej niż na Zachodzie!