Wpis z mikrobloga

@m_ney: całe ostatnie dwie kadencje pisu to było robienie rzeczy na #!$%@? dosłownie czego nie dotknęli to #!$%@? że kolejne 2 pokolenia tego nie naprawią. Jeszcze potrzebujesz jakiś dowodów?
@bruuh: żeby zrozumieć o czym piszę trzeba mieć zdolność zapamiętywania faktów przez okres dłuższy niż 5 minut

posłużę się tutaj przykładem: gdy mówiło się o zakupach himmarsów to wszystko wiedzące wykopki babuliły "wyrzutnie kupiły głupki a rakiet nie". No to teraz okazuje się że będzie i fabryka. No to dobrze jest rzucić niczym nie poparte "żeby paru pisiorów zarobiło"

inny przyklad jest ze złotówką, jak się osłabiła i wyskoczyło powyżej 5pln/USD
@m_ney: ja od lat narzekam na to samo, służba zdrowia w tym kraju to wrak, system podatkowy kuleje, socjalizm rozwleczony do granic możliwości, finanse państwowe rozkradane na gigantyczną skalę, budżet przepychany fikcyjnymi założeniami, kolesiostwo i nepotyzm #!$%@?ły w kosmos, niekompetencja i zerowa odpowiedzialność na kazdym szczeblu państwowym - widzisz żeby się tu coś poprawiło? czy tylko uaktywniasz się przy populistycznych ruchach marketingowców z pisu?
@bruuh: dokładnie na to samo narzekano już w czasach SLD (kiedy zainteresowałem się polityka)

I generalnie od tamtych czasów polska przeszła zaeebisty skok jakościowy.

Zmiany w zbrojeniówce w ostatnich latach są objawem takiego skoku. Dodatkowo widać że robi się to dość zręcznie: ok, kupujemy koreańskie czołgi - ale część będzie produkowana w polsce, ok - kupujemy Himmarsy - ale rakiety będą produkowane w PL (co przy obecnej renomie wyrobionej przez wyrzutnie
@m_ney: skupiasz się na drobnych szczegółach w czasie gdy twoje państwo jest grabione z resztek dobrobytu, jesteś jak koń z klapkami na oczach żeby patrzył tylko w jednym kierunku