Wpis z mikrobloga

Jakie teraz buduje się domy aby było jak najtaniej, jak najwięcej można było zrobić samemu tak przy budowie jak potem czyli poprawy po fachowcach, remonty, dozór. Dla 2 osób w przyszłości może max dla 3 jak finanse pozwolą.

Od siebie:
- niewielka parterówka 110 - 120m2 - kuchnia z salonem, 3 sypialnie, łazienka, wc, kotłownia
- na planie prostokąta bez żadnych podciągów, wykuszów itp
- dach kopertowy jakoś bardziej mi się podoba, elewacja dostępna bez rusztowania ale dwuspadowy też ok.

I o co tam jeszcze trzeba zadbać na etapie projektu? Pisząc samodzielnie mam na myśli roboty od stanu surowego zamkniętego z ewentualną pomocą kogoś z doświadczeniem bo nie wszystkiego miałbym odwagę podjąć się sam(hydraulika, elewacja)

#pytanie #budowa #dom
#budujzwykopem
  • 6
@nieznamniepamietam: budowlanka domów jednorodzinnych jest easy jak jbanie. Praktycznie nic się nie da zepsuć, byle robol po zawodówce to robi. Obejrzyj sobie filmiki z youtube np "Łukasz budowlaniec" pierwsze 5 sezonów albo "co dziś robimy". Ja robię sam z żoną, budowę zaczęliśmy w sierpniu zeszłego roku, w sobotę rozpoczęliśmy szalowanie stropu. Zatrudnij sobie ogarniętego i młodego kierbuda i pytaj się go o wszystko. Jeśli boisz się że coś zrobisz i Ci
@nieznamniepamietam: najprościej to będzie jednak szkielet drewniany, przy murowanym jest dużo pierdzielenia i dużo więcej potrzebnej siły/energii. Hydraulika to prościzna, elewacja też. Wszystko znajdziesz na YT

BTW Można teraz budować domy letniskowe do 70m2 na zgłoszenie.
@nieznamniepamietam Pilnuj się podczas zakupów materiałów i wszelkich doradców, którzy będą mówili żebyś dołożył 2-5 tysięcy złotych i kupił coś lepszego, bo to przy budowie znikomy koszt więc się opłaca ( ͡º ͜ʖ͡º). Kilka razy tak się naciągną i się okaże, że wydałeś np. 100 tys więcej. Oczywiście nie kupuj też byle gówna.