Wpis z mikrobloga

Ona lewaczka, on głosuje na Konfederację. "Chcę partnerki szalonej w łóżku i normalnej poza nim"

"Jesteś kumata i zabawna, ale moja dziewczyna ma być inna. Powinna siedzieć w domu"— usłyszała od kolegów z pracy Paulina (39 l.), managerka w branży IT. Różnice światopoglądowe między 30-letnimi kobietami a mężczyznami są coraz większe. Za optymalny uważają partnerski model związku, ale zupełnie inaczej go sobie wyobrażają.

Najgorsi są ci niby otwarci faceci, w których siedzi ukryty konfiarz — mówi 33-letnia Julia z Warszawy, pracowniczka działu HR w korporacji. Ostatnio się na takiego nacięła. — Cztery lata starszy, w trakcie rozwodu. Nie sądziłam, że moje poglądy będą problemem. Od początku mówiłam: nie wiem, czy chcę dzieci, a ślub kościelny to nie moja bajka. Mam serce po lewej stronie. Przytakiwał, deklarował się jako liberał. Zdążyłam się zadurzyć, a wtedy patriarchalne szambo zaczęło wybijać.

— Dziewczyna ma obowiązek piąć się po szczeblach kariery akademickiej, żeby wyjść z domu i znaleźć odpowiedniego kawalera — tłumaczy prof. Cześnik. Oczekiwania rodziców wobec młodych mężczyzn i kobiet na wsiach wciąż są inne. On — będzie dziedziczył, ona ma się kształcić, żeby dobrze wyjść za mąż. Tyle że rezultat jest odmienny od tego, co rodzice zakładają. Bo w mieście brakuje "tych lepszych" kandydatów, a na wieś te kobiety nie chcą wracać.

— W rezultacie, dziś na jednego młodego chłopaka w Warszawie przypadają trzy dziewczyny. Każdy mężczyzna może tu potencjalnie znaleźć partnerkę, ale dla wszystkich kobiet nie starczy mężczyzn. Mogą co najwyżej go komuś "odebrać" – mówi prof. Cześnik.

Gdy dołączyła do branżowej grupy na Facebooku, było tylko gorzej. — Pełno tam głupoty i bezduszności. Programiści, którzy zarabiają po 20-30 tys. zł miesięcznie, piszą: "Konfederacja skończy z okradaniem przedsiębiorców". Albo: "Złotówki z moich ciężko zarobionych pieniędzy nie będę dawał na baby, które nie potrafią nóg razem utrzymać" – relacjonuje Paulina. I dodaje: — Kolesie siedzą na ciepłym stołku, piszą szlaczki na komputerze i nie mają pojęcia, jak bardzo są uprzywilejowani.

— Dla kobiet znalezienie partnera jest wyjątkowo trudne, ich wymagania są bardziej złożone niż kiedyś. Obecnie idealny kandydat powinien szanować równouprawnienie, a oprócz tego być wykształcony i oczytany, mieć odpowiednią pozycję społeczną i pieniądze oraz atrakcyjny wygląd. Kobieta często pragnie ideału zasilanego obrazami z Instagrama, podczas gdy mężczyzna w obliczu niepewnych czasów jeszcze bardziej zwraca się ku tradycyjnym wartościom i znanym od pokoleń, bezpiecznym rolom społecznym — wyjaśnia.


https://www.onet.pl/informacje/newsweek/swiatopoglad-kobiet-i-mezczyzn-chce-partnerki-szalonej-w-lozku-i-normalnej-poza-nim/7kzsjvb,452ad802

Soft paywall, dziala w incognito.

( ͡° ͜ʖ ͡°)

#tinder #konfederacja #lewica #kobiety #zwiazki
  • 40
  • Odpowiedz
— Najgorsi są ci niby otwarci faceci, w których siedzi ukryty konfiarz — mówi 33-letnia Julia z Warszawy, pracowniczka działu HR w korporacji. Ostatnio się na takiego nacięła.


@Dorodny_Wieprz: ale taguj #aferaanalna ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Widzę że kobiety zaczynają odczuwać skutki lewicowych poglądów...


@tomo1111: Że te które pracują nad sobą mogą liczyć na dobrego kawalera a jeśli nie wybiorą tego gorszego to będą same, tak?
  • Odpowiedz
I dodaje: — Kolesie siedzą na ciepłym stołku, piszą szlaczki na komputerze i nie mają pojęcia, jak bardzo są uprzywilejowani.


@Dorodny_Wieprz: XDD No to #!$%@? niezła managerka w tym IT z niej jest, skoro programowanie nazywa pisaniem szlaczków na komputerze. Widać, że ją dupa piecze o zarobki programistów (mnie zresztą czasem też, no ale cóż, jest popyt no to są wynagrodzenia dla specjalistów). Kolejna laska od przerzucania pozycji w excelowych korpotabelkach
  • Odpowiedz
czyli Janusz nie miał racji, że przesiąkają poglądami?


@mirabelka2137:

Który niby fragment na to wskazuje?

Artykuł raczej stawia tezę, że różnice pomiędzy konserwatywnymi mężczyznami i liberalnymi/lewicowymi kobietami są w zasadzie nie do pogodzenia i stąd przedstawiciele tych grup mają duże trudności ze znalezieniem partnera.
  • Odpowiedz