Wpis z mikrobloga

Zakładam nowy hash tag #jff100

#!$%@?ć Firefoksa na 100%. Tak szitowej przeglądarki jak FF dawno nie było na rynku. Pomijam tu wszelkie kwestie wyglądu, wydajności czy czegokolwiek innego bo to mnie nie obchodzi, nie korzystam z tej gównianej przeglądarki.

Wszelkie eventy, handlery itp. Na chrome działa, na IE działa, na #!$%@? mobilnym działa, na SWT Browser działa (COM z IE) a na gównolisie nie działa.

Pełno problemów z renderowaniem SVG, z drag and dropem pomiędzy HTMLem a SVG, z AngularJSem... Do cholery jasnej, czemu nie napiszą nowego silnika. Bugi w FF wiszą na Bugzilli po 13 lat o czym już kiedyś pisałem. Pomijając już, że ta przeglądarka jest #!$%@? niebezpieczna dla użyszkodnika. Dramat, kilo mułu, rozpoczynam otwartą walkę z Firefoksem tak jak kiedyś z IE!


#webdev #programowanie
adios - Zakładam nowy hash tag #jff100

#!$%@?ć Firefoksa na 100%. Tak szitowej przeg...

źródło: comment_YJ4fqpDNyL9kS9tTjC8cMSww9mMf4iPo.jpg

Pobierz
  • 42
  • Odpowiedz
@adios: To, że jest dodatek do tego to dobrze wiem (który zresztą z samym usuwaniem niechcianych cookiesów ma problemy, tak było przynajmniej pół roku temu jak jeszcze używałem, do usuwania cookiesów i opróżniania pamięci podręcznej musiałem używać kolejnego dodatku). Tylko moim zdaniem tak podstawowa funkcjonalność powinna się znajdować bezpośrednio w programie.
  • Odpowiedz
@adios: O, jednak ktoś też nie lubi Firefoxa. Ja patrzę na to bardziej z perspektywy użyszkodnika, ale i tak #propsy, bo dla mnie to ta przeglądarka bardziej nie działa niż działa.
  • Odpowiedz
@Nadrill: no niestety. Szczególnie jak masz do napisania cała apkę frontendową, gdzie cała logika aplikacji siedzi w JS a backend służy do "sejwowania" stanu.
  • Odpowiedz
@adios: #gownoburza powiem Ci ;p Każdy będzie używał tej przeglądarki, która chodzi mu szybciej i jest dla niego wygodniejsza... A jeśli chodzi o bezpieczeństwo - jeżeli ktoś nie będzie wchodził na jakieś podejrzane, mało znane strony, to nic strasznego nie złapie ;p Chrome'a nie używam, bo mam ostatnio wrażenie, że google szpieguje nas na każdym kroku ;p
  • Odpowiedz
@a2t1: możesz używać Chromium, które jest czyste.

Nie oceniam przeglądarki pod względem wygody, a silnika i bezpieczeństwa. Tutaj FF leży.
  • Odpowiedz
@adios: a mi się i silnik (bo szybsze niż #!$%@? FF z którego zrezygnowałem kilka dni temu na rzecz IE właśnie) i interfejs podoba. Dla mnie IE to cudeńko, które po prostu wcześniej odstraszało bo "E SEBA, ALE PRZEGLĄDARKĘ TO TRZEBA ZAINSTALOWAĆ INNĄ NIŻ Z WINDOWSA".
  • Odpowiedz
@kw401: Ogólnie się zgadzam, może tylko interfejs IE mi się nie za bardzo podoba, ale to już chyba kwestia gustu.

Opera przed ostatnią ogromną zmianą była dla mnie super z punktu widzenia interfejsu, gdyby nie to że na tamtym silniku strony różnie działały... ;)
  • Odpowiedz
@adios: szczerze mówiąc, jako przeciętny użytkownik nawet nie rozumiem części w której wypowiadasz się o problemach FF. Nie sprawia mi kłopotów więc nie mam powodów żeby przestać go używać.
  • Odpowiedz
@MasterYoda: Dlatego były tagi o webdevie. Fajnie, że wszystko działa bo Lisek ma rynek i musi działać, ale dla developera to często kupa zmarnowanego czasu ;(.
  • Odpowiedz