Wpis z mikrobloga

Ja bez żadnego trybu, ale w nawiązaniu do wpisu na tagu #rower z wczoraj, gdzie OP bazując na zachowaniu jednego dzbana przyrównał do zwierząt wszystkich rowerzystów...
Akurat czyściłem kartę i zbierałem co ciekawsze zapisy i trafiłem na przykład tego wszystkiego co szanuję u kierowczyków: znajomość i poszanowanie przepisów, kultura jazdy, zero agresji, dostrzeganie szerszej perspektywy i szacunek dla życia i zdrowia innego człowieka.
Więc zrobiłem szybką edycję w paincie, żebyście też mogli podziwiać te wartości :)
kry-kry - Ja bez żadnego trybu, ale w nawiązaniu do wpisu na tagu #rower z wczoraj, g...
  • 20
  • 9
dlatego właśnie trzeba mieć w dupie przepisy i zjechać na DDR jak najszybciej.


@gargantel: Ty zrozumiałeś cokolwiek z tego materiału? ( ͡º ͜ʖ͡º)
To jest pierwszy bezpieczny zjazd na DDR (bez skakania po wysokich krawężnikach i zjeżdżania pod małym kątem)
Poza tym na jezdni zazwyczaj jest bezpiecznie, dopóki jakiś trójpedalarz nie wymyśli, że mam jechać jakąś DDR, na która nie można wjechać, albo która za chwilę
  • 1
@kuraku: racja, jednak zwierzęta to w nawiązaniu do wczorajszego wpisu - bo takich filmów z tego miejsca mam już kilkanaście i w przeciwieństwie do OP rzeczonego wpisu, nie bazuję na jednostkowym zdarzeniu.
Po drugie, jednak kurła jakiś rozum i godność człowieka to trzeba mieć, zwłaszcza gdy kieruje się niebezpiecznym narzędziem, które nieodpowiednio użyte może doprowadzić do ludzkiej tragedii i nie wyładowywać frustracji wynikającej z braku znajomości przepisów i siusiakowej infrastruktury na
@kry-kry: Te sciezki w Polsce to tez jest hit, kazda inna każda z czego innego, niektóre z pasami inne nie xd za to wszystkie z nikąd do nikąd przerywane, nie dostosowane, slabo oznaczone, z najgorszą możliwą trasą i w dużej mierze fikcyjne. To trzeba zaorać i zbudować od nowa jako dzialajacy syste a nie w zależności od sytuacji ciekawostkę lub bubel prawny który zmusza do korzystania z niebezpiecznej infrastruktury
To jest pierwszy bezpieczny zjazd na DDR (bez skakania po wysokich krawężnikach i zjeżdżania pod małym kątem)


@kry-kry: ja bym na rondzie wjechał na chodnik wiedząc, że dalej jest ścieżka, albo leciał bus-pasem. Kontakt z autem i jego kierownikiem jest słabym wyjściem, nawet gdy masz rację
@gargantel: Ja bym zwołał ekipę i kilka razy dziennie jeździł z nimi zgodnie z przepisami, aż się kierowcy nauczą. Przy okazji lobbował bym żeby stał tam patrol policji i walił mandaty kierowcom za trąbienie lub wyprzedzanie i rowerzystom za jazdę chodnikiem. Przez miesiąc albo dłużej aż się wszyscy nauczą i może wymuszą reorganizację ruchu
  • 1
@cucaracha: na szczęście nie muszę tego robić, bo tam nie ma korków dzięki ITS, bo ciężko nazwać korkiem coś co opróżnia skrzyżowanie po 1 max 2 cyklach xD
Założę się, że jednak starałbym się jechać tym samym pasem, o ile kierowcy stali by tak, że mógłbym ich ominąć/ wyprzedzić. Gdyby było inaczej, to możliwe, że jednak objeżdżałbym BUSpasem.
Bo widzisz - chodzi o to właśnie, że chciałbym móc cały czas buspasem,
  • 0
@gargantel: skoro lubisz jeździć 4 km/h i zsiadać na każdym przejściu dla pieszych, to nie będę krytykować. Masz wybór, są różne fetysze i teraz naśmiewanie się z inności nie jest dobrze postrzegane.