Wpis z mikrobloga

Jeszcze AI jest za słabe w zastąpywaniu programistów. Zanim programiści i inne zawody specjalistyczne biurowe zostaną zastąpywane, minie jeszcze kilka lat, a całkowicie zastąpione, czyli stanowiska powyżej juniorowe to pewnie z 10-15.

Obecne zwolnienia w IT i finansach są pokierowane wyłącznie kryzysem.

Ja uważam, że przez rozwój AI w ciągu 15-20 lat nie zniknie tylko IT, ale prawie każdy niefizyczny zawód.


Co myślicie wykopki? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#pracait #programista15k #programowanie #pracbaza #ai
takiMirek29 - >Jeszcze AI jest za słabe w zastąpywaniu programistów. Zanim programiśc...
  • 25
Wyjdzie nowa wersja frameworka czy nowy język programowania i klops, bo przecież najpierw trzeba mieć na czym ten model nauczyć.


@5da4266d3de6dbaf425a2d4fc16225d0: Przy GPT4 (a tym bardziej w wersji MemoryGPT) masz na tyle długie okno kontekstowe że możesz podać całą dokumentację często. Do tego ludzie pracują nad pseudokodem, z którego GPT dość łatwo pisze kod w wybranych językach.

Co do reszty: wołaj za 5 lat. Zobaczymy wtedy.
z którego GPT dość łatwo pisze kod w wybranych językach.


@Urajah: ... bo najpierw "nauczył się" tego języka skanując miliony linii kodu z githuba i stackoverflowa ;) To jest generalnie dość zabawna sprawa, bo ludzie wieszczą np. że chatgpt oznacza koniec forów internetowych czy stackexchange, tylko że gdyby faktycznie się tak stało, to nagle nie będzie na czym uczyć kolejnego modelu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
To jest trochę tak jakby ktoś stwierdził że wprowadzenie języka C zlikwiduje 90% etatów programistów, bo napisanie tego samego kodu w C zabiera 10x mniej czasu niż w C. Historia pokazuje, ze jednak wyszło trochę inaczej ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@5da4266d3de6dbaf425a2d4fc16225d0: tylko wcześniej wszystko było limitowane mózgiem człowieka. Powstawały nowe narzędzia, ale człowiek musiał i tak ich używać. Człowiek pracuje 8h od poniedziałku do piątku, męczy się,
@Pozytywny_gosc: Przykro mi ale to zupełnie oderwane od rzeczywistości. Nikt takiego softu nie kupi, bo kto mu to będzie rozwijać, zmieniać czy poprawiać bugi? Kto da jakąś gwarancje działania? Wiele firm mogłoby kupić tańszy i lepszy soft, ale biorą jakiś chłam od IBMu bo wiedzą że jakby co to będzie wsparcie techniczne przez następne 30 lat.
Technologie o których mówimy są to są generatory tekstu na podstawie prawdopodobieństwa wyciągniętego z danych