Wpis z mikrobloga

#rower i oczywiście #krakow Dobra, panie i panowie, sytuacja jak na obrazku poniżej:
Rowerzysta jedzie ulicą Zarzecze prosto. Nie zatrzymuje się przed samochodem, który chciał wyjechać z Przybyszewskiego i skręcić w lewo w zarzecze.
O ile wiem to ten żółty odwrócony trójkąt oznacza ustąp - rowerzyści, co z wami?

https://cdn.discordapp.com/attachments/1093504815855849574/1105389863131422782/Zrzut_ekranu_2023-05-09_090158.png

https://cdn.discordapp.com/attachments/1093504815855849574/1105389863584403477/Zrzut_ekranu_2023-05-09_090133.png
Pobierz Niedogonisz - #rower i oczywiście #krakow Dobra, panie i panowie, sytuacja jak na obr...
źródło: Zrzut ekranu 2023-05-09 090100
  • 16
@Niedogonisz: rowerzysta poruszajacy sie po drodze nie musi znac przepisow, tak tylko dla przypomnienia, mogla zalaczyc mu sie niesmiertelnosc albo spandex za mocno ucisnal w kroczu i odplynela krew
@Niedogonisz: przecież masz tam tabliczkę do znaku "nie dotyczy roweru" więc pewnie myślał, że ten żółty odwrócony trójkąt go nie dotyczy i może jechać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Yurakamisa: No tak, masz racje - kierowcy też nie są bez winy, ale to rowerzyści stanowią niecałe 2% ruchu drogowego a są sprawcami większej ilości wypadków i ponad 30% z nich jedzie pod wpływem. Dla porównania mniej niż 1% kierowców prowadzi po spożyciu - pamiętaj też że rowerzyści nie biorą udziału w akcjach "trzeźwy poranek", a ich stan badany jest tylko podczas kolizji i wypadków. Gdybym ja miał wrzucać nagrania jak
@Niedogonisz:
W większości wypadków śmiertelnych spowodowanych przez rowerzystów ginie sprawca.
W przypadku samochodów jest trochę inaczej.

W wielu krajach zachodnich na rowerze można wypić więcej.
Ale sprawdźmy statystyki za 2022
Rowerzyści po alko spowodowali 159 wypadków co stanowi 11% wypadków po alko
Kierowcy samochodów spowodowali 923 wypadki co stanowi 65% wypadków
W wypadkach rowerzystów zgineło 9 osób (5%). W wypadkach samochodów zgineło 134 osób co stanowi 78% wszystkich ofiar gdzie sprawca
Dla porównania mniej niż 1% kierowców prowadzi po spożyciu - pamiętaj też że rowerzyści nie biorą udziału w akcjach "trzeźwy poranek", a ich stan badany jest tylko podczas kolizji i wypadków.


@Niedogonisz: i? To dość logiczne przecież. Kierowcy są badani. Do tego bardzo głośne akcje społeczne miały zmniejszyć liczbę kierowców po spożyciu. No i zmniejszyły - jak ktoś jest pijany, to woli wrócić rowerem niż autem, a co za tym idzie
@Yurakamisa: ehkm, nie - 30% rowerzystów a nie kierujących ogółem. 30% grupa ludzi z 2% kierujących ogółem, ja wiem że dla ciebie procenty to czarna magia, no ale nie róbmy kurtyzany z logiki. Kierujący samochodami pod wpływem to mniej niż procent.
@Paczek_w_masle tylko że to co piszesz nie jest prawdą, rowerowi mordercy statystycznie częściej zabijają swoje ofiary - głośna ostatnio sprawa potrącenia na chodniku starszej kobiety - rowerowiec nawet się nie
ehkm, nie - 30% rowerzystów a nie kierujących ogółem. 30% grupa ludzi z 2% kierujących ogółem, ja wiem że dla ciebie procenty to czarna magia, no ale nie róbmy kurtyzany z logiki. Kierujący samochodami pod wpływem to mniej niż procent.


@Niedogonisz: Ty lepiej przeczytaj co ja napisałem bo nie ogarniasz
rowerowi mordercy statystycznie częściej zabijają swoje ofiary - głośna ostatnio sprawa potrącenia na chodniku starszej kobiety - rowerowiec nawet się nie zatrzymał tylko uciekł z miejsca zdarzenia.


@Niedogonisz: to "statystycznie" czy "głośna sprawa"? Bo jeden medialny przypadek nic nie znaczy. Co to za statystyka?