Wpis z mikrobloga

czyli lepiej kogoś zmusić do życia w niesprawiedliwym świecie?


@galek: Zeby byla jasnosc - nie mam dziei i jestem singlem. Ale nie z takich zasad jak Ci sie wydaje. Po prostu zycie. Natomiast mam chrzesniaka i siostrzenca. dziwny trafem mawet mnie lubia i sluchaja. I wpajam im (oczywiscie na ich obecnym poziomie zrozumienia) jak maja grac w ta gre.

grasz w życiu na własnych zasadach ? serio :)


Gram w gre
@galek:
Niesprawiedliwość, jak twierdzi się, leży jedynie w kwestii punktu siedzenia. Z innymi słowy, percepcja świata może różnić się diametralnie między osobami, w zależności od ich doświadczeń i otoczenia. Dla jednostki, która wychowywała się w ubóstwie i doznała krzywdy ze strony rodziców, świat może wydawać się surowy, nieprzystępny i pozbawiony sprawiedliwości. W przeciwieństwie do osoby, która miała szczęście dorastać w rodzinie pełnej miłości i dostatku, dla której świat jawi się jako
@galek: świat nie jest uproszczony do czerni i bieli, podobnie jak nasze życie - jego wartość i postrzeganie zależą od perspektywy i subiektywnego doświadczenia obserwatora. Można zauważyć, że Ty wydajesz się doświadczać trudnych chwil i odczuwasz skrzywdzenie, co powoduje, że dążysz do narzucenia innym swego sposobu patrzenia i przekonania, że sytuacja jest beznadziejna. Jednakże należy zdawać sobie sprawę z faktu, że ta porażka jest jedynie Twoim subiektywnym odczuciem i stosuje się
@galek

właśnie to że istnieją bogaci i biedni jest wynikiem tej niesprawiedliwości


Ale i bogaci i biedni nie żałują że się urodzili. Może kiedyś do was dotrze że życie nie musi być sprawiedliwe żeby było opłacalne. Ja wolę żebym dostał malucha a mój sąsiad Mercedesa niż żeby żaden z nas nic nie dostał. Czy to sprawiedliwe?? No nie ale czy lepsze niż nic? no oczywiście że tak tylko trzeba mieć odpowiednie podejście
czy to że bezbronnemu dziecku dzieje się krzywda bez jego zawinienia to oznaką tego że świat jest niesprawiedliwy ?


@galek: a czy gdy bezbornnemu dziecku jest oddawana ogromna milosc i ten zyje jak paczek w masle bedac szcesliwym bez jego zawinienia to jest to oznaka ze ten swiat jest sprawidliwy? Znowu jedynie okreslasz swiat, z punku przegranej osoby, ktora zosatal skrzywdzona przez los. Jest was wiele ale nie wszyscy maja zle,
@galek Oczywiście że bym im to powiedział że lepiej mieć podejście typu "wykorzystajmy życie takie jakie jest" zamiast rozpaczać o niesprawiedliwości na świecie. A jeżeli już lecimy sobie po ekstremach to ty powiedz mega szczęśliwej zgranej rodzinie że ich życie jest obiektywnie bezcelowe i lepiej by było dla świata gdyby żadne z nich się nigdy nie urodziło xD
@galek: Nawet ten, który był obdarzony niesprawiedliwością, może często odwrócić swój los, znaleźć szczęście i rozdawać je dalej. Choć rozumiem, że w tej chwili może Ci być trudno, nie ma potrzeby wmawiać innym, że również muszą przejść przez trudności.

Życie często stawia przed nami trudne wyzwania, ale to od nas zależy, jak na nie odpowiemy. Warto pamiętać, że mimo niepowodzeń i niesprawiedliwości, które nas spotykają, zawsze istnieje szansa na pozytywną zmianę.