Wpis z mikrobloga

O Jordanie Petersonie mam dwie opinie:

pierwsza, to taka, że doceniam go za to, co robił na początku swojej obecności na youtubie: wskazywanie drogi młody, pomaganie z problemami psychicznymi, no i obecnie można podciągnąć też walkę z promowaniem zmiany płci.

druga to ta gdzie wypowiada się na tematy , o których nie ma pojęcia jak wojna na Ukrainie. Niestety trzeba uczciwie powiedzieć, że przy takiej ilości wpłuwy jaki ma dostał syndromu Boga. Wypowiada się czasami na tematy, w których nie ma ekspertyzy. Szymon z #wojnaidei tez zauwaza, ze jego tezy dotyczace Biblii, rowniez bywaja malo merytoryczne.

Na youtubie jednak czesto poczatki tworcow sa najlepsze, potem za bardzo wchodzi polityka i pieniadze.

#przemyslenia #jordanpeterson #wojna #usa #lgbt
S.....t - O Jordanie Petersonie mam dwie opinie:

pierwsza, to taka, że doceniam go z...

źródło: temp_file.png2629300065484347079

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@ScholarsHut: Ale on robi to świadomie, bo jakby mówił tylko o rzeczach, które nie niosą emocji i klikalności to nadal byłby szarym psychologiem piszącym marnego bloga w kącie internetu. Sam wielokrotnie wspominał o mechanizmach stosowanych przez polityków, aktorów, gwiazdy gdzie robią oni co jakiś czas losową wrzutkę na temat który grzeje ludzi aby zasięgi rosły i wpadało więcej zielonych. Mechanizm prosty jak but a ludzie włącznie z tobą się na to
  • Odpowiedz
@ScholarsHut: to oznacza że jego krytyka jest nic nie warta.

A mimo wszystko polecam jego biblical series bo są bardzo dobre, ostatnio nawet zaczął omawiać Exodus z innymi. Fajnie się to ogląda, to nie oznacza że w 100% ma racje ale z perspektywy psychologii oraz "rzeczywistości" jest to bardzo fajne rozłożenie na czynniki pierwsze.
  • Odpowiedz
@ScholarsHut: Człowiek, który zasnął w Kanadzie, a drugiego dnia obudził się w Moskwie, gdzie magicznie uleczono go z depresji. No i zięć Rosjanin, prawdopodobnie agent, który umiejętnie pokierował Jordanem.

Każdy wytrawny psychoanalityk amator widział, że Jordan Peterson w swoim pierwszym wielkim monologu o wojnie jest spięty, bardzo spięty, zupełnie jak nie on. Nie twierdzę, że jakiś kagebista poza kadrem mierzył do niego z broni, ale słowa te nie płynęły z Jordanowego
  • Odpowiedz
  • 0
@sorek No nie powiedzialbym. Sam teologiem, ani wierzacy nie jestem i nie zamierzam robic analizy czy Szymon ma racje czy nie, ale on mnie przekonuje bardziej chocby dlatego, ze ma rodzicow teologow, jest gleboko wierzacy i zajmuje sie tymi tematami raczej szczegolowo. Jordan Peterson natomiast jest psychologiem czy psychiatra i on raczej przytacza tylko opowiesci biblijne jako przyklady i nie analizuje ich osobno nie laczac ich z psychologia.
  • Odpowiedz