Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy #kalistenika

Zacząłem zabawę z #silownia jakoś w połowie stycznia, by zadbać o siebie no i zejść z wagi. Udało mi się schudnąć już 9 kg (83 startowe, 176cm) i powoli dochodzę do swojego celu (68 kg) i tutaj zaczyna się dylemat.
Zawsze moim marzeniem była kalistenika. W moim wieku (41 lvl) nie zależy mi jakoś na dużej hipertrofii, ale bardziej sprawności i prawidłowej postawie (praca siedząca). W pic rel wrzucam plan treningowy, który wydaje mi się konkretny (jeśli macie lepsze, proszę o porady).
Problem polega na tym, że siłownia narzuca mi regularność, ale przechodząc całkowicie na kali zmniejszy mi się ilość sesji treningowych, które odbywam teraz (5 razy w tygodniu - split). I tutaj pytanie - czy da radę połączyć klasyczny split z sesjami kalistenicznymi.

Myślałem nad splitem - 1. plecy, klata bic; 2. nogi, barki tric (oczywiście ze zmniejszoną liczbą serii) tak, by w kolejne trzy dni wcisnąć kalistenikę. Ma to sens, czy może macie inne rozwiązania, ewentualnie zrezygnować ze splita i jechać kalistenikę ale na siłowni (żeby nie tracić rutyny, bo ćwicząc w domu wiadomo jak bywa)
kuroszczur - #mikrokoksy #kalistenika

Zacząłem zabawę z #silownia jakoś w połowie st...

źródło: kali

Pobierz
  • 5
@kuroszczur jezeli zalezy Ci na kalistenice przy dalszym cwiczeniu na silce, to ja bym polaczyl te 2 rzeczy we wspolne treningi. Wg mnie smialo mozesz zostac przy silce jesli chodzi o partie, z ktorymi kalistenika moze miec maly problem, czyli nogi, klatka czy jakies cw na izolowanie bicka. Na plecy nie potrzebujesz nic poza pullupami. Z kalisteniki wykonuj wlasnie pullupy, dipy, cw na brzuch, mozesz dorzucic jakies pompki.
@kratofel123: No właśnie jestem po sesji nogi-barki. Przysiad 100 kg z pasem, na suwnicy Smitha i już wiem, że jutro będę zdychał przez odcinek lędźwiowy. Dodatkowo odezwał się piersiowy. Na barki szarpnąłem już hantlami po 22,5 kg i co z tego, skoro nawet z podrzutem z kolan moje nadgarstki (mam dość wąskie) dawały o sobie znać. Widać niektórzy są stworzeni do bycia barbarianami, a ja raczej taki rogue ( ͡°