Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, polecicie mi coś z #gry? Bo jestem totalnie w tym niezorientowana...

Rzadko grywam w gierki, ale czasem coś mnie najdzie i mam wtedy ochotę w coś popykać.
Nie nam się na grach totalnie, jestem typową Grażyną w tym temacie. Mam dość słabego kompa jeśli chodzi o wymagania sprzętowe, więc też większość gier u mnie nie pójdzie. Ciężko mi samej coś znaleźć.
Lubię przygodówki, najlepiej takie, które będą dość łatwe w "obsłudze" chodzenia (nie jestem zręczna w poruszaniu się po grach). Bardzo podobała mi się taka gra "Beyond good and evil", "Dreamfall the longest journey", grałam też w takie coś jak "Fe" (to było suuuper, chociaż poziom trudności dla gówniaków, ale i ona mnie pokonała jeśli chodzi o zręczność i utknęłam na jednym z poziomów), Wczoraj przeszłam "Lust for darkness", ale była momentami nudnawa i stresowało mnie walczenie z potworami... Lubię budować miasta w SimCity xD

Co mogę sobie kupić/pobrać, żeby nie było to zbyt wymagające sprzętowo, miało fajną fabułę, najlepiej przygodówka, łatwa do ogarnięcia dla takiego laika jak ja. Może być stara gra, nie jestem wybredna xD

Pliz pomóżcie, bo od kilku h próbuję coś znaleźć i już się pogubiłam totalnie.

#kiciochpyta #boomer #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 10
  • Odpowiedz
@Panska_Skorka: Może Mass Effect pierwsze trzy części. Jedynka to gra z 2007 roku więc powinna pójść na słabym sprzęcie. Na łatwym poziomie trudności powinna być do przejścia. Fabula jedna z najlepszych jakie kiedykolwiek powstały.
  • Odpowiedz
Dreamfall the longest journey


@Panska_Skorka: to druga część. Grałaś w pierwszą? Z przygodówek klasyka gatunku to Syberia. Ze staroci to Monkey Island, Broken Sword, Grim Fandango, Full Throttle, Black Mirror, Still Life(jest teraz na promo na steam i gogu za 2,50 i druga czesc za 3,50). Z nowszych ale malo wymagajacych sprzetowo Gemini Rue (i inne tego twórcy), gry telltale, Thimbleweed Park, Kathy Rain. Dla odmiany np. The Nonary gsmes
Z
  • Odpowiedz