Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Uwaga, będą przemyślenia 35 letniego zgreda. Z anonima, bo po wprowadzeniu nowego lepszego wykopu usunąłem konto, jednak czasem jeszcze zaglądam.

Od jakiegoś czasu zastanawiałem się, dlaczego "dzisiejsza młodzież" w trakcie rozmowy często trzyma telefon mniej więcej tak, jak trzyma się krótkofalówkę i używa trybu głośnomówiącego idąc ulicą, czy stojąc na przystanku. Wydawało mi się to dziwne, niewygodne i jakieś nienaturalne.
Pogłębiając obserwację, niestety zrozumiałem. W taki sposób jest po prostu łatwiej scrollować social media. Po co skupiać się wyłącznie na rozmowie, skoro można w tym samym czasie dawkować kolejne strzały dopaminy scrollując instagrama, tiktok czy też prowadząc równolegle rozmowę z inną osobą.
Pewnie powiecie, że to odwieczne narzekanie starszego pokolenia na mlodsze. Ja niestety obawiam się, że bezprecedensowy przełom technologiczny jakiego doświadczyliśmy w ostatnich latach tworzy kompletnie rozregulowane psychicznie społeczeństwo, które będzie zmierzać ku niewyobrażalnej katastrofie.

Co robić? Jak temu zapobiec? Jako świeżo upieczony rodzic jestem przerażony, bo wiem, że zostało mi zaledwie kilka lat, by wymyślić coś, co ustrzeże moje dziecko przed poważnym problemem. Jednocześnie czuję się bezradny, bo przecież nie mogę odcinać młodego człowieka od świata zewnętrznego, bo prędzej czy później stworzy to problemy innej natury.
#achta #dzisiejszamlodziez #pamietnikizgreda



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 4
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: piszesz o jakiejś obserwacji anegdotycznej i wywodzisz z niej apokaliptyczne wnioski.
Ja znam sporo nastolatków i nie zauważyłem aby ktoś tak używał telefon dłużej niż chwilowo - choć to też jest obserwacja anegdotyczna.

Generalnie zasada jest prosta, dla głupszej części społeczeństwa nie ma ratunku. Nigdy nie było i nigdy nie będzie. Okaż dziecku wsparcie, zadbaj aby się prawidłowo rozwijało, tak emocjonalnie jak i zaufaj że ma trochę oleju w głowie.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: To że próbują być wielozadaniowi to powiedzmy "szacun". Ja natomiast nie potrafię zrozumieć gadania przez głośnik i trzymania telefonu poziomo przy mordzie.

Nawet babcie już mają słuchawki bt w aparatach, a mnóstwo ludzi dalej sobie prywatne rozmowy na publikę wystawia i drze mordy. I jeszcze gorzej słychać jak obie strony tak robią.
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Jaki przełom technologiczny? Jak gówniarze mają wszystko na wyciągnięcie ręki a google użyć nie umieją, nie mówiąc o załatwieniu czegokolwiek czy przez profil zaufany, czy telefonicznie.
Niestety intelektualnie to 3/4 z nich cofa się w rozwoju.


· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord
  • Odpowiedz