Wpis z mikrobloga

Skąd to przekonanie, że Ukraińcy "przeszkadzają" tylko ruskim onucom i im podobnym?

Od dwóch lat lawinowo rośnie przestępczość, głównie na mieniu - włamania, kradzieże, katalizatory. Ale również pijani kierowcy czy przemyt osób, głównie na wschodniej granicy, gdzie nie ma dnia, żeby pojazd nie podjął próby ucieczki. Gwałty w przewozach osób #bolt #uber. Niewystarczająca kontrola migracji.

Oczywiście to nie tylko Ukraińcy, ale też Gruzini i inni kolorowi przybysze. A później niektórzy się dziwą, że #konfederacja ma takie wyniki w sondażach. Jeszcze kilka miesięcy takich wybryków i spokojnie przekroczy 15% w wyborach.

Inb4 nie mówię o wszystkich ukraincach, ale wmawianie sobie, że Polacy są chętni na taką sytuację jaka jest teraz to oszukiwanie same siebie.

#wybory #sondaze #ukraina #wojna
  • 22
  • Odpowiedz
Od dwóch lat lawinowo rośnie przestępczość


@derton778: Tymczasem w realnym świecie:
"W ciągu 20 lat skala ogólnej przestępczości przeciwko mieniu sukcesywnie spada. W przypadku przestępstw przeciwko mieniu to spadek kilkukrotny, a jeśli chodzi kradzieże samochodów to mamy aż dziesięciokrotny spadek – mówił dr Paweł Ostaszewski, kierownik Sekcji Analiz Ekonomicznych Wymiaru Sprawiedliwości."

A Ty skąd swoje dane czerpiesz?
  • Odpowiedz
@derton778: Skoro mówisz że od dwóch lat to znaczy że to nie wina Ukraińców bo wojna zaczęła się 14 miesięcy temu. Bardziej bym tu obstawiał spadek poziomu życia wywołany covidową psychozą. A tak w ogóle podaj statystyki, obecnie każde przestępstwo Ukraińców w Polsce jest mocno nagłaśniane przez rusofilskie środowiska, często nawet kłamliwie jak nożownik z nowego świata czy ostatnio wiedźmin z siekierą, którzy okazali się Polakami.
  • Odpowiedz
@VWgolf3: Oni nigdy źródeł nie podają i OP nic nie poda. Szanuję wszystkich, którzy za każdym razem o źródła proszą. Kłamstwo powtórzone tysiące razy staje się prawdą. Chodzi tylko o to by ludzie o niewielkim intelekcie w to uwierzyli, bo tyle razy o tym czytali.
  • Odpowiedz
@derton778 u mnie w mieście idąc do Tesco częściej słyszę rosyjski/ukraiński niż lokalny język. Na szczęście troszkę się poprawiło i już nie ma tyle osób drących się do telefonu prowadzących rozmowę na głośniku ;) co najciekawsze, wszyscy narzekali na cyganów, a teraz nawet cyganie narzekają na Ukraińców :D Niestety, ale różne warstwy społeczne się ewakuowały, w tym wiele patologii czy ludzi bardzo prostych, zaczynających naprzyklad od piwa o 6:00. Ostatnio wracając po
  • Odpowiedz
Mnie zastanawia czemu rząd nagle zaczął ukrywać statystyki przestępczości z podziałem na narodowość sprawcy.
Tym bardziej, że sami krytykowali Niemców za podobne działania.

Musimy zatem bazować jedynie na szczątkowych informacjach. Znajoma z sądu mówiła, że wypłacanie tłumaczom ukraińskiego/ruskiego po kilka k miesięcznie to w zasadzie standard, zatem tych spraw dotyczących Ukraińców trochę jest. Trudno jednak oszacować skalę. Faktem jest natomiast ogólny wzrost kradzieży.

https://tvn24.pl/polska/lawinowo-rosnie-liczba-kradziezy-oraz-przestepczosc-gospodarcza-straty-liczone-w-miliardach-6115016
  • Odpowiedz
@derton778: Chciałbym zobaczyć jak to wygląda w statystykach, ale jeżeli to prawda, to widocznie kara od losu za to ilu zapijaczonych Sebków wysłaliśmy do Holandii i Niemiec xD
  • Odpowiedz
Od dwóch lat lawinowo rośnie przestępczość, głównie na mieniu - włamania, kradzieże,


@derton778: Daj statystyki ile włamań to dzieło Ukrianców. Te sprzed kilku lat pokazywały, że Ukriancy mniej kradna niż statystyczny Polak.
  • Odpowiedz
Mnie zastanawia czemu rząd nagle zaczął ukrywać statystyki przestępczości z podziałem na narodowość sprawcy.


@falden: Skad takie info?

Musimy zatem bazować jedynie na szczątkowych informacjach.


@falden: Dlaczego? Ja wruzcąłem na wypok oficjalne dane bodaj z 2018 roku gdy już przewijały sie miliony Ukrianców. Wskaźnik przestepczosci mieli we włamaniach, kradzieżach zdecydowanie niższy niż u statystycznego Polaka. Tylko w jezdzie po pijaku nie ustepowali miażdżąco. Ale to jest na zasadzie 3,5 tys
  • Odpowiedz
@szurszur:

To gdzie znajdę info o liczbie przestępstw popełnianych przez Ukraińców w latach 2022-2023?

Zresztą to nie jedyny przykład cenzury. Zacytuję socjologa Przemysława Sadurę:

Nie twierdzę, że znajdujemy się w przededniu eksplozji antyukraińskich nastrojów, ale na pewno widać systematyczną zmianę emocji na gorsze. Są już sondaże tak złe, że zleceniodawcy nie zdecydowali się na ich publikowanie.

Pewna uznana instytucja zamówiła sondaż, zobaczyła wyniki - jak wielu Polaków ma już dość Ukraińców
  • Odpowiedz
To gdzie znajdę info o liczbie przestępstw popełnianych przez Ukraińców w latach 2022-2023?


Zresztą to nie jedyny przykład cenzury


@falden: Jakiej cenzury. Dane z 2023? Przecięz teraz jest 2023 i jeszcze trwa. Takie dokładne dane były przeważnie po paru latach. Ja w 2021- 2022 dawałem sprzed paru lat. Nigdy nie widziałem takich danych od razu chyba ,ze wybiórcze typu sami pijani, a i to po roku.Takie dokładne dane znajdywałem w pdf
  • Odpowiedz
Jakiej cenzury.


@szurszur:

Jeden z prawicowych portali poprosił o dane dotyczące przestępstw popełnionych przez Ukraińców w 2022 roku i Komenda Główna Policja odpowiedziała, że nie prowadzi tak dokładnych statystyk. Wówczas ten portal przypomniał, że w 2018 roku takie statystyki były publiczne dostępne.

Odpowiedź KWP:

Nie dokonujemy w przekazywanych danych wyszczególnienia na obywatelstwo osób poszukiwanych listami gończymi, z uwagi na stanowisko, prośby i skargi wielu ambasad i urzędów konsularnych, aby nie powodować
  • Odpowiedz
Do tego dochodzą kwestie wspomnianej przestępczości (którą trudno oszacować z uwagi na brak aktualnych danych, ale która jest jednak dostrzegalna


@falden: Nie ma na to żadnego dowodu. Wrecz przeciwnie dane pokazywały, ze pomimo napływu Ukrianców przestepczosca malała ,a mieli oni nizsze jej wskaźniki niż Polacy.

Wielu ludzi jest po prostu zdania, że Ukraińcy mają w Polsce za dużo różnych przywilejów.


@falden: Jakie to przywileje?

roszczeniowości


@falden: O co konkretnie
  • Odpowiedz