Wpis z mikrobloga

Mam pytanko. Wytłumaczcie mi o co chodzi z graniem w gry z oculus store na pc? Już któryś raz widzę grę która mnie interesuje ale nie chcę w nią grać na goglach.

Potem oglądam jakiś jej gameplay na tubie i mówią tam, że lepiej w nią pograć na pc bo lepsza grafika i tak dalej.
Ale na Steamie jej nie ma i nigdzie nie ma możliwości kupienia gry ''na pc'' jak w nią grać przez pc, a Oculus store z tego co się orientuję umożliwia zakup gier tylko na Questa?

#oculusquest2 #virtualreality #quest2 #gry #pcmasterrace
  • 4
@dryndol: Prawdopodobnie chodzi o granie PCVR zamiast bezpośrednio na okularach. W sensie że odpalasz ją przez Oculus/steam VR bezpośrednio w aplikacji Oculus na PC i podłączasz PC do okularów kablem/dobrym wifi.

I grasz wtedy też na okularach ale wykorzystujesz procesor i kartę graficzną kompa zamiast te wbudowane w okulary.
a Oculus store z tego co się orientuję umożliwia zakup gier tylko na Questa?


@dryndol: nie, nie tylko. Jest normalna aplikacja Są tam tytuły zarówno bezpośrednio na Questa jak i takie odpalane na komputerze.

https://www.meta.com/pl-pl/help/quest/articles/getting-started/getting-started-with-rift-s/install-oculus-pc-app/

A przy okazji sporo tytułów które kupiłeś na Questa ma cross-buy czy jak to się tam nazywa - czyli płacąc raz możesz sam zdecydować czy ściągnąć grę bezpośrednio na questa czy na PC i grać z
@dryndol: Na PC Steam, Quest 2 działa ładniej i lepiej i możesz więcej robić, bo Twój komputer jest mocniejszy raczej niż sam Quest 2.
Cała filozofia.

Jakby ktoś planował kupić lub jeszcze nie włączał swojego Questa to tu na $30 link daję

Przed aktywacją konta w goglach wchodzimy w link TU KLIKNIJ i się logujemy/zakładamy konto
jakby ktoś potrzebował.
$30 (125 zł) jest za to