Wpis z mikrobloga

#planszowki #grybezpradu
Carcassonne!
Mamy ochotę zagrać w Carcassonne - planszówkę, w którą graliśmy u znajomych kilka lat temu. Jaką wersję polecacie kupić?
Jest edycja Carcassonne Bigbox 6 za 200-300 zł, która może jednak być przytłaczająca. Do tego, podobno są na rynku dwie edycje, stara i nowa z różnymi zaletami i wadami.
Skłaniam się jednak ku podstawce za około 100 zł i dokupowaniu później dodatków, jeśli gra się nam spodoba.
  • 3
@tmkg może najpierw wypożycz sobie podstawkę i jakieś dodatki które są w BigBoxie i zobacz czy siadzie. Ja obecnie gdybym miał kupować to brałbym BB bo podstawka szybko się nudzi przy częstym wyciąganiu. Jedyna rzecz jaka mnie interesowała to czy będzie miejsce na kolejne dodatki gdybym chciał dokupic i jak wygląda organizacja elementów w pudełku.
@tmkg: Najlepiej pograj troche u znajomych albo w knajpie planszówkowej. Jak uznasz, ze dalej ci sie podoba to decyduj. My zwykle gramy na 3-4 osoby i podstawka od pol roku daje rade, teraz dopiero zaczynam myslec o dokupieniu dodatkow.
@tmkg: zdecydowanie polecam bigboxa, mam i cieszę się że zdecydowałem się na taką edycję bo zawiera sporo dodatków niższej cenie niż jakby dodawać je osobno. Ale warto nadmienić że mimo że zawiera chyba 11 dodatków to jednak dalej pozostaje sporo (jeśli ktoś chce oczywiście) do skompletowania