Wpis z mikrobloga

Mam problem #hydraulika #scieki #kanalizacja
Jakiś czas temu chciałam kupić zmywarkę i odetkałam taką dziurę w ścianie bo kiedyś właściciel używał jej do wyprowadzania wody z pralki (był do niej wsadzony wąż od pralki)
Niestety zmywarki nie kupiłam ale od kilku tygodni pojawił się problem iż z góry jak sąsiedzi spuszczają wodę to z tej dziury wlatują do nas gazy, smród szamba niesamowity, do tego słychać nawet chlupanie ???? odkryłam to dziś właśnie przed chwilą będąc w kuchni kiedy jak nigdy usłyszałam głosne spuszczanie wody u sąsiadów u góry i usłyszałam to chlupanie. Wydało się też przy okazji co tak cuchnie bo smród się rozniósł od razu.
Jak temu zaradzić? Zatkać z powrotem tą dziurę? Tylko czym, wcześniej był napchany ręcznik papierowy ...
Dziura jest w płytkach, w środku jest rura jakby syfon? Myślałam że koniec jest pod wanną w łazience (łazienka jest za tą ścianą w której jest dziura, w sumie to nawet na wysokości takiej jakby półki obok wanny gdzie jest zawór do wody etc)
  • 13
@Melkovva_: no przecież, że normalne. Cała funkcja syfonu polega na tym, żeby te gazy nie mogły się przedostać do domu.

Jak masz dziurę w płytkach i tam rurę, to wszystko Ci wpada do mieszkania.

Zatkaj to jak nie podłączasz do jakiejś instalacji z syfonem.