Wpis z mikrobloga

Ja #!$%@?, jak mnie #!$%@? to celowe postarzanie produktów. I nikt mi nie powie, że to przypadek, że wszystko po ustawowym okresie rekojmi pada

- pralko-suszarka LG kupiona w lutym 2021 - usterka w kwietniu 2023
- iPhone 11 kupiony w styczniu 2021 - komunikat o błędzie baterii i konieczności wymiany w marcu 2023
- oczyszczacz powietrza Philips kupiony w lutym 2021 - silnik zaczyna głośno pracować w maju 2023

Już o wcześniejszych latach nie wspomnę bo też sporo rzeczy padło zaraz po okresie rekojmi.

I te wszystkie firmy kreują się na eko #!$%@?, dostarczymy wam towar w kartonowych torbach, żeby pingwinki nie pływały w foliowych śmieciach chlip chlip. Ale postarzanie produktów i robienie ton elektrośmieci to już #!$%@?.

Raczej te usterki będę w stanie ogarnąć sam, zwłaszcza wymianę baterii (ale wtedy nawet jak z iFixit zamówię dobrą i sprawdzoną baterię to Apple będzie mi rzucało komunikaty, że to nie od nas biedaku, więc ograniczymy ci funkcje xD). Są jednak osoby, które nie ogarniają naprawy elektroniki i albo wyrzucają, albo płacą sporo kasy za naprawę lub sprzedają po mocno zaniżonej cenie.

#zalesie #ciekawostki #swiat #ekologia