Wpis z mikrobloga

@ovation: Zatory są wszędzie. Za granicą także. Natomiast w PL zauważyłem, że najgorzej płacą firmy, które powstały z dotacji, kredytów, a jadą na leasingach. Zwyczajnie nie mają z czego płacić bo mental "zarządu" takiej firmy doprowadził do tego, że wpływy trzeba oddać na wypłaty i raty, a faktury płaci się jak ma się z czego lub nie płaci się wcale niestety.
@ovation: Zatory są wszędzie. Za granicą także. Natomiast w PL zauważyłem, że najgorzej płacą firmy, które powstały z dotacji, kredytów, a jadą na leasingach. Zwyczajnie nie mają z czego płacić bo mental "zarządu" takiej firmy doprowadził do tego, że wpływy trzeba oddać na wypłaty i raty, a faktury płaci się jak ma się z czego lub nie płaci się wcale niestety.
@ovation: Dlatego, że te dwa tygodnie czy miesiąc czy ile tam masz w umowie te pieniądze będą pracować na ich obecnego właściciela. Taki standard i trzeba się z tym pogodzić, na drugi raz przy podpisywaniu umowy negocjuj termin płatności na krótszy
@elmas-znaczy-diament: Korpo mają czasem dziwne pomysły na płacenie faktur. Znajomy pracował dla firmy, która nie płaciła żadnej FV, jeśli płatność wypadała na ostatni kwartał roku, bo ktoś na górze wymyślił, że to poprawi cash-flow. Oczywiście potem wszystkie te faktury musiały być opłacone w styczniu kolejnego roku, ale na papierze płatność zaksięgowana w innym roku.
@Pingpong89: @kam966 Ile wy macie lat? Biznes w Polsce odkąd pamiętam kredytuje się w ten sposób. Zawsze się pojawia jak z gospodarką jest #!$%@?. Czy to dobrze? Nie, ale takie jest życie.
I nie nie mam firmy, pracuję na etacie od zawsze, ale przynajmniej nie oszukuję się że świat jest inny niż jest.
A i tak jest lepiej niż było 10 czy 20 lat temu. Faktoring przynajmniej część problemów rozwiązał.
@ovation: przypomniales mi sytuacje jak znajomy zamowil tlumaczenie u mojej zony, 10 stron A4. Pilne na wczoraj oczywiscie, wysylamy mu to na drugi dzien + dane do przelewu. To byl wtorek, pytam w srode rano czy puscil przelew bo zona czeka na kase a dostal ekspresowo. A on na to ze on przelewy puszcza w poniedzialki i musimy poczekac xD zjeba__lem go ze nie jest jakas korporacja gdzie ksiegowosc
@eloar:

21,92pln z każdego 1mln pln po odliczeniu podatku Belki.

@eloar:
Czyli zarobili sobie grosze na każdego pracownika. Taaak, to musi być jedyny powód.