Wpis z mikrobloga

@fabek: Większość użytkowników pojęcia nie ma o SSID-ach i hasłach, a tak w razie problemu technicy mają ułatwione zadanie. Ja też zapisuję wszystkie loginy i hasła do ruterów, poczty, Facebooka itd., które zakładam znajomym. Nie raz to już mi się przydało.
@fabek: Przecież w Vectrze zmieniasz hasło czy nazwę w ich panelu webowym.
Więc i tak mają te dane bo to ich sprzęt.
Jak chcesz mieć bezpieczniej i po swojemu to kup swój router wifi a od nich podłączaj się tylko kablem rj45.
  • 0
@Cypherspeed: oczywiście pierwsze co to ustawiam swoje, tylko sama praktyka spisywania hasła jest totalnie z czapy. To jakby przed wydaniem karty spisać jej numer i cvv.
@fabek: @Eshirael @jednorazowka @Cypherspeed @m0rgi
Nie wiem jak vectra, ale niektórzy operatorzy trzymają pieczę nad urządzeniem. Przykład: zmieniam login/pass do urządzenia, jebut reboot, nowe nie działa. Działa domyślne. Trik: zmiana passwordów i wyłączenie WAN managment przy odpiętym kablu od strony WAN. Zmieniło się!
Domyślne passy i dostępny managment od WAN to rak. Słyszałem o przypadku (nie z pierwszej ręki), że technicy sprzedawali dane dostępowe do wifi, ktoś po cichu korzystał z
  • 0
@lotos10: to jest nic. ja swoje stare login i pass dostalem na kartce, czyli pobrali konfig z modemu i wydrukowali go na umowie. w dodatku w #vectra jest obnizka 5zl za zgody na przetwarzanie danych, czytaj: podsluchiwanie lacza, chyba podraze temat, czy sledza tylko dns-y czy grubiej. jedyna opcja to ustawic modem jako bridge i podlaczyc swoj router z openvpn czy wireguard.
  • 0
@lotos10: tzn na pewno mają swoje dnsy, tylko pytanie na ile są monitorowane. Od isp po DHCP idzie wszystko. Dlatego najlepszym rozwiązaniem byłoby postawić na openwrt i użyć DNScrypt lub to co proponujesz.