Wpis z mikrobloga

Czy dupsko w końcu przestanie boleć? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
No i czy amortyzator pod siodełkiem może pomóc na ból dupy czy raczej ewentualnie wymieniać siodełko? Spodenek rowerowych jeszcze nie mam.

Jestem początkującą rowerzystką, w tym sezonie zrobiłam już kilka tras po 10-15 km i dwie po 20-25 a po każdej jeździe i tak muszę zrobić kilka dni przerwy żeby tyłek mi się zagoił xD

#rower #rowery
  • 17
@mala_rybka: dopoki moglem to robilem duzo km na rowerze. Problem z bolem doupy mialem tylko jak po dluzszej przerwie postanowilem spedzic duzo godzin i ponad 100km na rowerze. jezdzac regularnie problemu nie bylo.
O amortyzatorze pod siodlekiem nie slyszalem ale ja to starej daty jestem wiec pewno wypadlem z obiegu :P

niemniej siodelko jaknajbardziej mozna wymienic. Ale duzo daje pampers i przyzwyczajenie.
@mala_rybka: Spodenki/majtki z wkładką na początek zawsze się przydadzą, bo początki po prostu są bolesne, zanim pupa się przyzwyczai.

Sprawdź w internecie sposób na mierzenie rozstawu kości kulszowych. Można to nieźle zrobić w domu. Później sprawdź, czy siodełko na szerokość dopasowaną do twojej pupy i ewentualnie wymień. I pamiętaj, że od miękkiego bardziej boli, więc nie idź w grobie siodełka.
Kobiety na ogół potrzebują szerszych siodełek niż mężczyźni z racji budowy
@mala_rybka: Nie żadne przyzwyczajenie, bo się różnych schorzeń można nabawić i można się zniechęcić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wymiana siodła to podstawa, ale gacie z pampersem też robią robotę. Jak wyżej było napisane, najpierw zmierz rozstaw kości kulszowych i dopiero dobieraj siodło. Najłatwiej to wziąć gąbkę florystyczną i usiąść na niej w pozycji jaką przyjmujesz na rowerze i na podstawie wgłębień określić rozstaw. Kosztuje grosze.

Ale! Póki
@guru8: chyba się wybiorę do bikefittera, bo próbowałam 3 różnych rowerów z 3 różnymi siodłami i na każdym jest kiepsko. W zeszłym roku pojechałam raz na 40 km - opuchlizna z krocza schodziła mi przez kilka dni...

Dzięki za porady - dzisiaj poszukam spodenek z poduchą i przetestuje zmiany w ustawieniu siodełka! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
opuchlizna z krocza schodziła mi przez kilka dni...


@mala_rybka: I o tym mówię...
Ze swojego doświadczenia wiem, że w przypadku spodni nie ma co oszczędzać, bo to najbardziej kluczowy aspekt ubioru ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Fitting dobry pomysł, ale pierw bym próbował samemu kombinować, tylko na podstawie konkretnych materiałów, sam fitting też potrafi kosztować w zależności od miejsca od 500 do 1000 złotych...
@guru8: na jaki zakres cenowy się nastawiać? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu spodenek? Czy inwestować też w nakładkę żelową na siodełko, o ile manipulacje pozycją i ew. wymiana siodełka na szersze nie pomoże?

No i pytanie czy ogólnie masz dobrą pozycję na tym rowerze.


@kasiknocheinmal: na stówkę mam za nisko siodełko - ale na razie musi tak zostać, bo łatwiej mi zsiadać / wsiadać. Z czasem i z doświadczeniem
@mala_rybka Z nakładką żelową bym się nie bawił, bo z tym znowu będzie za miękko, a to też nie jest pożądane, poza tym gdyby to działało to by z tego zawodowcy korzystali ( ͡° ʖ̯ ͡°) Wydaję mi się, że to bardziej dla osób co jeżdżą w cywilnych ciuchach.
Generalnie gatki mają dobrze przylegać i być wygodne, więc dobrze by było by były z szelkami, ale w przypadku