Wpis z mikrobloga

@Limonene: no się po prostu pytam, czy na sprawdzianie były punkty, czy komentarz. Bo mówisz mi o zakresie materiału który jest wymagany do konkretnej oceny. Czyli żeby ten zakres miał jakąkolwiek wartość musiała być ocena opisowa, a nie punktacyjna. To mi wyskakujesz "nie było oceny opisowej XD" na dodatek "nie umiesz czytać XD". A odpowiedzi jak było tak nie ma. Kolejne pytanie, czy po każdy sprawdzianie i kartkówce było omawianie? Nie
#!$%@? jakim wy jesteście betonem.


@Fenoloftaleinowy_Chrabaszcz: może kolejnym razem zamiast sie napinać i zgrywać znawcę, może byś pokrótce przedstawił swój punkt widzenia.
Ja wiem do czego pijesz i powiem tak - przedstaw alternatywny system edukacji bez ocen skwantyfikowanych.
Jestem w temacie i uważam, przy wadach ocen punktowych, nie wymyślono czegoś lepszego do POWSZECHNEGO systemu edukacji
@PrawaRenka: moje liceum od chyba 20 lat ma system oceniania punktowy - kartkówki od 0 do 8, sprawdziany od 0 do 30 odpowiedzi ustne chyba do 12. I do tego przeliczniki na oceny >100% to jest 6, 90% + to jest 5 itd. Zero możliwości naciągania, uczeń w każdym momencie roku wie jaką ma ocenę sumaryczną i to co myśli o nim nauczyciel nie ma znaczenia, liczą się punkty. Śmieszne jest,
@Plp_:Wiesz, że w Polsce i na całym świecie istnieją szkoły waldorfskie oraz montessorii które stosują właśnie takie ocenianie? Polega to właśnie na opisaniu co uczeń potrafi, nad, czym musi popracować itd. Jako absolwent takiej szkoły mogę powiedzieć, że zawsze miło mi się czytało te świadectwa i dawały mi one nową perspektywę na siebie i moje umiejętności.
Dania to fenomen. Chyba najbardziej #!$%@? system oceniania XD

Na mapce jest -3-12 (tak, tam jest minus), ale to nie jest tak, że to jest zwykła skala ocen. Nie nie nie.

Nie dość że masz dwie negatywne oceny XD -3 oraz 00, to z pozostałych,pozytywnych ocen masz tylko 02, 4, 7, 10, 12 XD nic pomiędzy.

I najlepsze i najbardziej #!$%@?łe jest to że i tak się z tego potem wyciąga średnią
peetee - Dania to fenomen. Chyba najbardziej #!$%@? system oceniania XD

Na mapce jes...

źródło: Screenshot_20230501_002646_Samsung Internet

Pobierz
@Fenoloftaleinowy_Chrabaszcz zgadzam sie z Tobą. Obecny system oceniania to dno. Tylko w przedszkolach są opisowe oceny postępów. Niestety też ukierunkowane na dany schemat. Jeden lepiej rysuje litery, a druga lepiej dzieli na sylaby. Jedno dziecko jest bardziej rozwinięte plastycznie, a inne na przykład świetnie recytuje. Rodzic wie w czym ma wspierać dziecko, a co jest jego słabą stroną. Później zaczyna się ocenianie 1-6. I dziecko które zna tabliczke mnożenia na wyrywki dostaję
@Fenoloftaleinowy_Chrabaszcz

Ale co ma "domyślanie się" do systemu oceniania? Normalny nauczyciel, jeśli nie doda komentarza jak stracisz w czymś punkty, to gdy do niego z czymś podejdziesz, to ci dokładnie wyjaśni dlaczego ten punkt straciłeś, to jest jego obowiązek. Na bazie tego wiesz co #!$%@?łeś i na co musisz zwrócić uwagę. Ty dajesz argumenty przeciw #!$%@? nauczycielom, a nie przeciwko samemu systemowi oceniania, który ma na uwadze to, że nauczyciel powinien wskazać
@Plp_: hehe jak uczeń dostał 3 to nie umie dodawać czy mnożyć? Ocena punktowa nic nie mówi. Przejście do kolejnej klasy powinno warunkować osiągnięcie przez ucznia celu edukacyjnego o ile w ogóle klasy powinny istnieć.