Wpis z mikrobloga

Największa firma w swojej branży, której produkty widzicie na co dzień na półkach w większości sklepów spożywczych, zwolniła kilkunastu polaków którzy przyszli po podwyżkę, a w ich miejsce zatrudniła imigrantów o takiej ciemniejszej karnacji. Na efekty nie trzeba było długo czekać, w szatni pracowniczej zgwałcili koleżankę narodowości Polskiej.

Raczej w mediach o tym nie przeczytacie. Coraz bardziej zbliżamy się do zachodu europy. Szkoda, że nie finansowo.


#bekazlewactwa #konfederacja #polityka #imigranci #takasytuacja ;)
  • 11
@Korda: @77023 póki nie wypłynie medialnie albo ktos z blizszego otoczenia nie zechce tego ujawnic, to sorry ale byloby to nieroztropne z mojej strony vs ich dział prawny.
@PrzeKomentator: zinterpretowales moj wpis na swoj sposób, owszem skontrastowalem odmiennosc kulturową, co moglo ale zarazem całkowicie nie musialo byc powodem zajscia.
Zwracam uwage na przemiany które zachodzą w zarzadzaniu kapitałem ludzkim w korporacjach.
@zapomnialemhaslo: info od osoby zwolnionej. Media piszą tylko tyle ile moga i o kim mogą. A niezalezne, jezeli sa powazne, po potwierdzeniu informacji. Czyli trzeba plotke (tak moj wpis chyba nalezy odbierac) zamienić w fakt przed upublicznianiem bo moze to duzo kosztować.
Pracowałem kiedyś w dobrze znanej stacji telewizyjnej a także w korpo gdzie pod moim nadzorem wystąpiły przypadki śmierci w miejscu pracy. Miesiac wczesniej podobny przypadek wystapil u konkurencji nieopodal
@zapomnialemhaslo: sądze, iż pokrzywdzona otrzyma ekwiwalent pieniezny w ramach utrzymania niezmiennie wysokiego poziomu reputacji firmy i po temacie. Nie wiem czy zostało to zgłoszone organom, być może w momencie gdy to pisze, już sama tego chciała?
Temat ma uwypuklić przedmiotowość jakim staje się pracownik. Nie jest istotny staż, jezyk, wykształcenie, kultura tylko zysk firmy. Tak działa lobby dużych przedsiębiorstw, mikro firmy powoli mają się stawać nierentowne. Z resztą niby czym będą