Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy prawnik pomoże zebrać wszystkie długi do kupy? W sensie czy prawnik w imieniu dłużnika dogada się z wieczycielami by zaspokoić ich roszczenia, a dłużnik miał tylko jedną rate na spłate długów? I nie, nie chodzi mi o upadłość konsumencką, tylko coś na wzór tego co opisałem, aby zebrać wszystkie swoje długi "do kupy", mieć jedną rate na spłate swoich wszystkich zobowiązań

#pytanie #prawo #dlugi



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Jailer
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 8
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Prawnik co najwyżej może ci pozyskać informację ile faktycznie i u kogo masz długi. Co do do jednej raty to musisz mieć skonsolidowane te długi aby płacić jedną ratę ale jak pytasz o taką kwestię to pewnie nie masz tych długów już w banku a one został odsprzedane innym firmą windykacyjnym, które chyba nie działają w konsolidacji. Więc najlepszym wyjściem by było wzięcie jednego dużego kredytu i pospłacanie
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @z--x @robertx No właśnie w mojej sytuacji mogę nie dostać kredytu konsolidacyjnego, bo mam długi, a chciałbym to wreszcie spłacić, ale mieć jedną rate, a nie 10 innych, bo idzie zajoba dostać przy spłacaniu tego, bo nie zapamiętasz danych tylu wierzyli, ale z doractą pomyśle, dzięki

Więc najlepszym wyjściem by było wzięcie jednego dużego kredytu i pospłacanie z niego tych mniejszych aby mieć jedną ratę.


@mirko_anonim: OP nigdzie nie dostanie kredytu, jeśli ma wpisy w bikach, biurach dłużników.
via mirko.proBOT
  • 1
✨️ Autor wpisu (OP): @spiegelglas To co proponujesz? Jak mam z tego gówna wyjść? Myślałem czy by ten doradca finansowy czegoś nie zaproponował, ale z drugiej strony masz racje z tymi wpisami, bo niestety już dawno na nich widnieje, a ja bym chciał to w jakiś sposób skonsolidować by mieć jedną ratę. Tego nie jest strasznie dużo, bo ok 30 tys PLN, ale jednak mi strasznie ciąży, bo nie mogę wziąć
@mirko_anonim:

- spróbować z prawnikiem możesz, choćby pod kątem jakiejś ugody, ale zacznij od doradcy finansowego,
- co proponuję: szukaj pożyczek pozabankowych bez biku z wpisami na listy długów, może hipotekę jeżeli masz swoją nieruchomość, zawsze ktoś z rodziny czy nawet obcy może być żyrantem czy wziąć pożyczkę na siebie (a ty w oddzielnej umowie z nim/nią zobowiązujesz się spłacać),
- szukaj grup na fejsie, sprawdź forum-kredytowe.kropka.pl, tam szukaj odpowiedzi na
@mirko_anonim: Przede wszystkim gdzie nabrałeś tych pożyczek? Bo jeśli mówimy o chwilówkach to może się okazać, że do spłaty masz mniej niż myślisz i trzeba by było to tylko dobrze wyliczyć.