Wpis z mikrobloga

Niech to szlag. Kupiłem sobie na AliExpress dwa procesorki PIC16F1938 . No i dostałem dwa z napisem PIC16F1938, tylko, że po wlutowaniu podłączeniu do programatora pickit 3, okazuje się, że są to PIC16LF1936, które mają mniejszą pamięć na program i o połowę mniejszą pamięć na dane. Niestety program mi się nie mieści. Co więcej po wlutowaniu przemyłem układ spirytusem IPA i napis na obudowie zniknął..... Drugi układ nielutowany z napisem 16F1938, ale przypuszczam będzie to samo. Ja pierniczę, naprawdę Chińczykom opłaca się tak oszukiwać? Bo przypuszczam, że zamazali napis z 1936 i nadrukowali 1938. Chyba otworzę spór na AliExpress, ma to szansę? #!$%@? jedne
#elektronika #procesory #arduino
kecajek - Niech to szlag. Kupiłem sobie na AliExpress dwa procesorki PIC16F1938 . No ...

źródło: IMG_20230429_225148

Pobierz
  • 33
@kecajek spokojnie możesz ogarnąć spór tylko wrzuc screeny na potwierdzenie. ja tak stmf103 reklamowałem jak się okazało że podróbki. tylko daj że nie nie chcesz calej kwoty a tylko 80-90 %
  • 1
@mkorsov: Taaaa.... znów przemalowanego. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale oczywiście zrobię to. oczywiście są to niewielkie pieniądze, (płaciłem coś po 14 zł za sztukę), ale mnie wkurzyli ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kecajek: no to teraz optymalizacja kodu, żeby się zmieścił.

Ja pierniczę, naprawdę Chińczykom opłaca się tak oszukiwać?


@kecajek: ktoś tu pisał, że nie miał pojęcia czemu mu układ nie działa. kupił u chińćzyka 2 paczki optotriaków, jedne z wykrywaniem przejścia przez zero i drugi bez... znaczy po numerze na obudowie bez, po teście w układzie jednak te tańsze były tymi bardziej popularnymi tylko z innym napisem.
Chyba otworzę spór na AliExpress, ma to szansę?


@kecajek: oczywiście. Zmyj połowę napisu, żeby było widać oszustwo, pokaż zrzut z ekranu z wykrytym typem procesira i na bank zwrot kasy otrzymasz.
@kecajek: Normalnie przez Aliexpress zakladaj spor i bedzie git. Ja kiedys dostalem zamiast hub usb dostalem zasilacz usb, napisalem, kosztowalo mnie to z 7USD powiedzialem, ze uwzam, ze 5USD powinienem dostac i tyle dostalem. Sprzedajacy sie troche burzyl ale ostatecznie stanelo na moim, zasilacza uzywam do dzis, hub zamowilem na allegro. Do ogarniecia
Chyba otworzę spór na AliExpress, ma to szansę?


@kecajek: z mojego doświadczenia to spór zawsze warto, dostaniesz zwrot... tyle tylko, że są to grosze. I co mi po zwrocie kilkunastu złotych jak straciłem nerwy i czas czekając 2 tygodnie na przesyłkę, a teraz kolejne 2 tygodnie bo muszę czekać na kolejną. Zdarzyło mi się kilka razy i nie tylko na ali olać sprawę, bo po prostu nie warte to było mojego
  • 0
@anteniarz: Fluk? Chyba flux, tak wiem, używam przy lutowaniu w sporej ilości. Natomiast grot minifala (ten z wgłebieniem), specjalnie sobie zobaczyłem na YT, bo nie znałem- faktycznie fajna sprawa, muszę pomyśleć i dokupić. Tak, wiem, moje lutowanie nie jest najwyższych lotów , zwykły grot, flux i plecionka. Ale jak to mówił prezydent - ja się cały czas uczę ( ͡° ͜ʖ ͡°)