Wpis z mikrobloga

Mireczki chciałbym zacząć sklejać modele samolotów. Za gówniaka składałem jakieś proste modele Revella, nic nie malowałem bo mnie to przerastało. Chciałbym teraz zabrać się za to porządnie. Znalazłem sobie model, który bardzo mi się podoba i chciałbym złożyć - link .

Zakładając, że nie mam żadnych przeznaczonych do tego narzędzi co musiałbym kupić, żeby podjąć się złożenia takiego modelu?

Od podkładki, przez cążki, nóż, kończąc na potrzebnych pędzlach, klejach i farbkach (jak ogarnąć jakich kolorów bym potrzebował?). Czy da radę wykonać malowanie bez aerografu? Wolałbym na razie nie inwestować, jak bym się mocno wkręcił to wtedy bym się zastanowił nad kupnem przy kolejnych modelach.

Byłbym wdzięczny za linki do konkretnych przedmiotów, zależy mi żeby narzędzia nie były ani z dolnej półki, ani z górnej - tak by starczyły na dłużej i były dobrej jakości ale również nie kosztowały na początek miliona monet.

#modelarstwo
  • 6
Dosyć drogawy akurat wybrałeś model, ale jak ci odpowiada to spoko. Musisz kupić klej, są różne wersje opakowań, ja używam w opakowaniu jak super glue i drugi w zwykłym opakowaniu i nakładam wykałaczką. Do odcinania sprawdzają się małe szczypce boczne do elektroniki, obcinacz do paznokci. Noża nie potrzebowałem. Przydaje się płaski pilniczek do metalu tzw iglak, ale czasami wystarczy pilniczek do paznokci. Na biurku mam szybę, nic się nie brudzi i nie
Fajny model, na poczatek polecam cos tanszego zebys nie uczyl sie na bledach przy takim fajnym, moze mniejsza skala (ravel czerwony baron),

Poza wymieninymi powyzej przez @piotrlionel do plasitu polecam kleje typu tamya cement extra thin.
@KonkeyDong: Zerknij sobie na YT kanał Sklep Modelarski AGTOM. Mają tam fajny poradnik jak podejść do pierwszego modelu (PZL-11) bez warsztatu i osprzętu. Prezentują minimum jakie trzeba kupić. To do pierwszego modelu, do drugiego dokupujesz tylko brakujące farbki.
Model, jaki wybrałeś jest dość drogi i wg mnie trudny na pierwszy raz. Spróbuj z czymś, co przy porażce nie zniechęci Cię z powodu wydanego majątku. Modele Arma Hobby są cudnie wykonane a
@KonkeyDong zdecydowanie zacznij od kanału agtom. on tam po kolei wszystko omawia. na tyle dobrze , że teraz nie ma sensu tu już nic pisać.

jakieś cążki
klej z tamiya
pilnik
skalpel
zacznij od tego
do drugiego modelu dokupisz już sprzęt po pierwszych doświadczeniach