Wpis z mikrobloga

#biedanonim
Cześć Mirki,
jako, że poniosłem stratę na giełdzie to przydałoby się ją rozliczyć, ale tutaj mam zagwozdkę czy muszę coś zmieniać. Mianowicie dostałem PIT8c z XTB, PIT38 został automatycznie uzupełniony, ale zastanawia mnie kwestia rozliczenia tej straty, czy jest to dobrze wypełnione? Bo jeśli chciałbym np. dodać straty z ubiegłych lat to jest to wartość z pozycji 28, a tę w podglądzie aktualnego PITa mam pustą

#gielda #xtb #pit #podatki #pytanie



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim
· Tag #biedanonim to wpisy z niską potrzebą anonimowości.

Pobierz mirko_anonim - #biedanonim
Cześć Mirki,
jako, że poniosłem stratę na giełdzie to przy...
źródło: ggg
  • 4
@mirko_anonim: Jeśli to strata za 2022 to maksymalnie 50% tej kwoty będziesz mógł rozliczyć w przyszłym roku czyli 7 874.93. Dodatkowo portal gov automatycznie nie uzupełnia pozycji ze screena czyli "straty z lat ubiegłych". Jeśli w PIT za 2023 będziesz chciał rozliczyć 50% straty to wtedy wpisujesz ją w poniższe pole. Drugie 50% możesz rozliczyć rok później w PIT za 2024. Oczywiście warunek to zyski w przyszłych latach ( ͡°
✨️ Autor wpisu (OP): @rynth_: Omg, po twojej odpowiedzi chyba olśnienia dostałem, czyli to pole poz 28. nie oznacza miejsca do którego się odwołuje, tylko sam to deklaruje, a w nawiasie na ostatnim ss oznacza, że tu zostanie wpisane, a nie stąd pobierana jest wartość? Po prostu martwiło mnie to 0.

Oczywiście warunek to zyski w przyszłych latach ( ͡° ͜ʖ ͡°)


To moze być warunek