Wpis z mikrobloga

@Aokx no właśnie ty pierdzielisz jak blisko 90 procent osób w Polsce którzy narzekają... Nie znacie się na finansach publicznych i na ekonomii a powtarzacie puste frazesy które niby brzmią mądrze.
Po pierwsze to osoby które pracują i płacą podatki to płacą... W większości samemu sobie. Bo tak, pierw płacisz zusy i składki zdrowotne i emerytalne. Czyli to co sam dostaniesz po przejściu na emkę plus na służbę zdrowia. PIT jaki
  • Odpowiedz
@BigGuy o i ciebie pochwalę bo już się lepiej wypowiadasz na temat podatków. Tylko widzisz... Problem jest taki że państwu i społeczeństwu łatwiej i szybciej jest przyjąć to że można dać kasę z góry a nie zajmowac się naprawdę ważnymi reformami.
Jednym z przykładów dawania wędki jest to że można reformować sieci energetyczne, zapewniać dostęp do świeżej i czystej wody, dbać o zapewnienie ciepła itp itd. Tylko no... Potrzeba na to
  • Odpowiedz
@mefisjo78: a to ciekawe, bo kilka dni temu oglądałem wywiad bodaj w Polsacie to przedstawicielka Lewicy opowiedziała się za waloryzacją 500+. Czyli co, chcą wycofać 500+, aby wprowadzić 700+? Pięknie xD

Socjal to nie tylko 500+.
  • Odpowiedz
@Aokx: Coś słabo z płaceniem tych podatków i utrzymywaniem wszystkiego przez pracujących jak dług publiczny wynosi ok 1,5 bln zł i będzie tylko rosnąć. Wisienką na torcie jest deficyt budżetowy który mamy rok rocznie. Skończ te bajeczki opowiadać bo nie jesteśmy w przedszkolu.
  • Odpowiedz
  • 1
@Panas

albo czwarty, zagonić do roboty bądź też zmusić do nauki innego zawodu pod groźbą uczynienia bezdomnym


No a w późniejszym czasie jak już się ludzie przyzwyczają to pod groźbą więzienia zmusić do głosowania na jedyną sluszną partię xD

Stalin lubi to.
  • Odpowiedz
@Aokx: korwinizm w teorii brzmi nawet niezle ale korwin zakłada utopie w której wszyscy są uczciwi i nie występuje coś takiego jak chciwość.
  • Odpowiedz
zawsze bawią mnie teksty życiowych przegrywów w stylu "dorośniesz do zrozumiesz" xDDDDDD Typowo Januszowe gadanie.


@papieska_ONUCA: życiowym przegrywem to jest twoja stara ze się takiego gowniaka dorobiła. Przejrzeć czcze gadanie wszelkiej masy kuców i domorosłych ekonomistów można (a nawet zazwyczaj tak jest) żyjąc na dobrym poziomie, jednocześnie zdając sobie sprawę ze w iddylistycznym świecie Mentzena i Korwina zamiast się wykształcić i wpłacać do budżetu kilkanaście tysięcy w podatkach miesięcznie to
  • Odpowiedz
Czyli ponieważ są na świecie ludzie niepełnosprawni to musi rozdać każdemu 1500 zł na RTV ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@wojtas_mks: z taka erystyka to nie do mnie. Ja neguje kuco logikę ze każdy socjal jest zły i niszczy ekonomie, a nie popieram populizmy. Trzymając się takich argumentów mozna sprowadzić do śmieszności argument, ze jak ludzie się topią powinieneś się nie kąpać, w końcu woda wróg człowieka.
  • Odpowiedz
albo czwarty, zagonić do roboty bądź też zmusić do nauki innego zawodu pod groźbą uczynienia bezdomnym,


@Panas: brawo, osiągnąłeś 100% zatrudnienie i przy okazji wprowadziłeś komunizm.
  • Odpowiedz
z taka erystyka to nie do mnie. Ja neguje kuco logikę ze każdy socjal jest zły i niszczy ekonomie, a nie popieram populizmy.


@Gluptaki: Kuco logika to pomoc tym, którzy z powodów niezależnych od nich nie mogą pracować i sami się utrzymywać np. niepełnosprawni, osoby przebywające w szpitalach itd.
  • Odpowiedz
Socjal jest odwrotnością podejścia ekonomicznego. Socjal to zabieranie pieniędzy temu kto pracuje żeby dać temu kto na te pieniądze nie zapracował, karanie za pracę i nagradzanie za nic, więc nie p------------j.


@Aokx: jak powiedzieć, że masz 13 lat, g---o wiesz o czymkolwiek, a jedyne źródło twojej wiedzy to filmiki z "oraniem lewaków przez korwina" nie mówiąc, że masz 13 lat, g---o wiesz o czymkolwiek, a jedyne źródło twojej wiedzy to
  • Odpowiedz