Wpis z mikrobloga

zespół Cotarda


@los_kabanos:

co to za Zespół Cotarda?


@deiceberg: @deiceberg @thority @pozmu @deiceberg

Zespół Cotarda – rzadko występujące zaburzenie towarzyszące czasem ciężkiej depresji, objawiające się występowaniem urojeń nihilistycznych o rozbudowanej, absurdalnej treści (zanik narządów, rozpad organizmu, przekonanie o własnej śmierci ). Obserwuje się także pobudzenie psychoruchowe, silny lęk oraz obniżenie czucia
@syn_czlowieczy: pisałem do niego w pierwszej i trzeciej osobie w zeszycie, niestety wyrzuciłem testament do kosza bo papież Jan Paweł II też kazał spalić swoje osobiste notatki spalić, do tego wplatałem różne wspomnienia, traumy, wersety z Biblii, złote myśli i cytaty
@syn_czlowieczy: niby żyję ale mam wrażenie że urwał mi się kontakt z Bogiem a więc tak jakbym był właściwie martwy i czekał na piekło, jeszcze liczę na Boże miłosierdzie, przed tym wszystkim miałem ekstazę demoniczną
@los_kabanos: w kontekście analizy filmu "Synecdoche: news york" często pojawia się wątek tego syndromu, polecam gorąco tym którzy nie widzieli, a lubią klimat takich mindfuckowych filmów, u mnie to nr 1 w tej kategorii.
@Kremufka2137: mam to na żywo, teraz widzę głębiej co reżyserowie Matrixa, Incepcji, Wyspy tajemnic i Jesteś bogiem mieli na myśli, dostrzegam nieuchronność losu u Edypa i Antygony a także sens tragedii Szekspira