Wpis z mikrobloga

Będzie w najbliższych latach jakaś nowa nieruchomość we Wrocławiu która będzie w miarę blisko centrum i nie będzie kosztować 2 milionów? xD

Popatrzyłem sobie z ciekawości np. na ofertę ze screena i ceny zwalają z kolan, choć trzeba przyznać, że to jest super lokalizacja, stąd mogli poszaleć z ceną.

Jagodno traktowałem jako tani start i zaczynam się już zastanawiać czy jest w mieście miejsce do którego bym dążył za 2-3 lata. Nie chciałbym na pewno wkopać się w te same błędy co teraz. Wiem, że celowałbym w ostatnie piętro i mieszkanie na końcu bloku, najwyżej bym sobie wyciszył tą 1-2 ściany z sąsiadami. Garaż obowiązkowo, mam teraz i nie wyobrażam sobie mieszkania w mieście bez tego.

Natomiast widze, że ciężko znaleźć coś takiego "średniego", co nie byłoby ani kompletnie poza miastem ani w samym centrum z ceną z kosmosu. No i chciałbym jednak stan deweloperski, bo dużą przyjemność sprawia mi urządzanie wszystkiego od zera, w większości samemu.

#nieruchomosci #wroclaw
Pobierz Murasame - Będzie w najbliższych latach jakaś nowa nieruchomość we Wrocławiu która bę...
źródło: Capture
  • 50
@przecietnyczlowiek: Ja bym nawet mógł zostać na Jagodnie ale nie w obecnym mieszkaniu. Niestety jest zbyt duża loteria na kogo się trafi obok i piętro wyżej. Jak są psy albo dzieci albo ktoś kto głośno chodzi, to jest lipa. Dlatego następnym razem ostatnie piętro + sam dołożę wygłuszenie w ścianach z korytarzem i sąsiadami.
@Kiedysbedeczerwonka:

spoko, przy takiej inflacji za kilka lat będziesz z sentymentem patrzył na ceny po 2mln i będziesz pisał, że osoby które wtedy kupiły to miały łatwo w życiu, podobnie jak wujek Staszek co się w 94 pobudował XD


Co w ogóle miał wnieść ten komentarz? Jak ceny pójdą do góry to i moja obecna nieruchomość pójdzie do góry, więc drożej ją sprzedam.
@JC97:

Tak, ten braz zasięgu to jednak ogromna niedogodność ale nie traktują to jako coś co będzie trwało wiecznie.

Mi najbardziej przeszkadza okropna samochodoza, ludzie kupują sobie drogie auta jednocześnie żałując na miejsce postojowe, które kosztowało w momencie budowy bloków mniej niż 30k. A po zakończeniu budowy jeszcze dostawałem maile od dewelopera, że są wolne miejsca na sprzedaż...

Brak sklepu faktycznie jest przeszkodą, bo lubię chodzić pieszo na zakupy a przez
@Murasame: No tak, dla mnie jasne jest to, że jak zamieszka tam kilkanaście-kilkadziesiąt tysięcy ludzi to usługi się pojawią, problem z zasięgiem rozwiążą, gorzej z tymi samolotami i dojazdem, bo tramwaju tam magicznie nie doprowadzą. Tylko mówię tu z perspektywy kogoś, kto w miarę niedawno kupował to trochę nie chce mi się czekać x lat na to, żeby usługi dogoniły zapotrzebowanie.

Z samochodami też kojarzę, że był problem jak to oglądałem
Brak zasięgu GSM, samoloty latające idealnie nad osiedlem, ze sklepów żabki i 1 Lidl i beznadziejny dojazd, bo buspas za 2-3 lata to nie jest dobry dojazd. Podsumowując lokalizacja TOP.


@JC97: 1. zasięg już jest (a przynajmniej ja nie mam problemów, jak tam jestem)
2. mają też biedronkę i spory kawałek terenu przeznaczony pod usługi
3. Dojazd do centrum i tak jest lepszy, niż z Lipy Piotrowskiej, Leśnicy czy Psiego Pola.
wrzucalem pod tagiem ten budynek 1-2 tygodnie temu, sa drozsze chyba - za galeria dominikanska i niby wszystko sie dobrze sprzedaje, no jestesmy biedakami taki Morawiecki to sobie pozwolic moze ale inny pisowczyk.
@Ogau:

1. zasięg już jest (a przynajmniej ja nie mam problemów, jak tam jestem)


Jest tylko w jednej sieci, nie pamiętam w której, w orange nie ma zasięgu w ogóle, widziałem sytuacje gdzie ludzie przyzwyczajeni do płacenia telefonami itd. mieli problem zapłacić w sklepie, jest bardzo źle.

2. mają też biedronkę i spory kawałek terenu przeznaczony pod usługi


Ta biedronka to niestety okropny chlew, ostatnio chociaż tyle się poprawiło, ze dołożyli
zasięg już jest (a przynajmniej ja nie mam problemów, jak tam jestem)


@Ogau: Loteria - w jednym miejscu jest, w innym nie ma. Ogólnie problem, na który warto zwrócić uwagę, bo nie spodziewałem się, że w AD 2022 w granicach administracyjnych Wrocławia może to być problem.

mają też biedronkę i spory kawałek terenu przeznaczony pod usługi


Super info dla kogoś, kto chce tam mieszkać od teraz.

Dojazd do centrum i tak
@JC97:

Ogólnie problem, na który warto zwrócić uwagę, bo nie spodziewałem się, że w AD 2022 w granicach administracyjnych Wrocławia może to być problem.


Ja uwielbiam jak wracam od rodziny i rozmawiam z kimś przez zestaw głośnomówiący w aucie i wjeżdżając do maista muszę kończyć i mówić, że zaraz stracę zasięg bo wjeżdżam do Wrocławia ( ͡° ͜ʖ ͡°)