Wpis z mikrobloga

#perfumybiedaka

Wpis nr 21.

Lalique White

https://www.fragrantica.pl/perfumy/Lalique/Lalique-White-3785.html
https://www.fragrantica.com/perfume/Lalique/Lalique-White-3785.html

Lalique White został wydany w 2008 roku. Flakon 125 ml jest do kupienia w ostatnim czasie za około 115 zł. Podałem tu kwotę, za którą można go zdobyć bez większych problemów. Przy odrobinie cierpliwości lub w przypadku zakupu testera będzie od kilku do kilkunastu złotych taniej.

Jedni kochają, drudzy nienawidzą.

Kompozycja zapachowa

Będę pisał trochę z pamięci, bo mam wrażenie, że zapach w moim flakonie uległ lekkiemu zepsuciu.

Na start jest w miarę orzeźwiająco za sprawą zielono-cytrusowych nut, jednak już po chwili robi się wyraźnie pieprznie. Przy pierwszym spotkaniu aż zakręciło mnie w nosie.

To tyle słowem wstępu. W ogólnym rozrachunku zapach jest prostolinijny i dobrze wymieszany. Daje specyficzny efekt, zwany przez wielu "aptekarskim". To za sprawą specyficznych relacji pomiędzy nutami zielonymi, pieprznymi, muszkatołowymi i hmm... Kolońskimi. Bez wątpienia czuć tu kroplę doskonale wymieszanych ze sobą nut: drzewnej, piżmowej oraz mchu dębowego. Kto choć raz poznał perfumy z wyraźnym efektem mchu dębowego, ten nie pomyli ich z niczym innym.

Wróćmy jednak do tej aptekarskiej nuty. Rzeczywiście czuć akcent przypominający świeżo wyjęty opatrunek gazowy albo charakterystyczny zapach szpitala, ale to nie jest tak, że czuć tylko to. Jeśli weźmiecie świeżą gazę, wsadzicie do niej trochę ziaren czarnego pieprzu, odrobinę gałki muszkatołowej i liść cytryny wyhodowanej z pestki, to będzie MNIEJ WIĘCEJ to.

Zapach raczej bezpieczny, ale moim zdaniem celujący do trochę starszych odbiorców. Mnie osobiście trochę zaskoczył rok produkcji. Strzelałem, że został zrobiony tuż na początku obecnego wieku. W moim zapewne lekko podpsutym flakonie jest mniej cytrusowej świeżości, a wyraźnie więcej kolońskiej zieleni, więc tym bardziej celowałbym nim w przynajmniej 35+, ale oczywiście, zależy co kto lubi.

Parametry

Projekcja raczej oszczędna, trwałość dostateczna. Pod względem parametrów jest raczej introwertycznie, ale z powodzeniem mogą być stosowane podczas wysiłku fizycznego czy przez osoby, które w drugiej części dnia korzystają z innego zapachu niż rano.

Podsumowanie

Cenowo nie wychodzi źle. Jest poprawny. Parametry przez sporą grupę mogą być oceniane jako za słabe. Mnie nie urzekł, ale doceniam tę kompozycję i rozumiem jego miłośników. Zamierzam skończyć flakon i zrobię to bez żadnego wstrętu czy poświęceń. Nosi się całkiem dobrze, ale potem inny zapach zajmie jego miejsce na półce.

SUBIEKTYWNA OCENA CYFERKOWA

Dodałem tę część ze względu na kilka próśb. Mimo wszystko zachęcam, żeby samemu wyrobić sobie jakieś zdanie na podstawie wcześniejszego opisu.

Projekcja: 4,5/10
(0 - woda z kranu, 5 - przeciętne, 7 - idealne do spędzenia 8 h w budynku, 10 - niesamowicie mocne)

Trwałość: 5/10
(0 - woda z kranu, 5 - przeciętne, 7 - idealne do spędzenia 8 h w budynku, 10 - niesamowicie mocne)

Zapach: 6-7/10
(0 - do odstraszania ludzi, 5 - tolerowane przez większość, 7 - całkiem lubiane, 10 - uwielbiane)

Jakość składników: 7/10
(0 - wali biedą 5 - akceptowalne dla większości, 7 - naturalny zapach 10 - bardzo wysoka jakość)

Jakość kompozycji: 6-7/10
(0 - wali biedą 5 - akceptowalna dla większości, 7 - komplementowany zapach 10 - bardzo komplementowany zapach)

Moja ocena zapachu: 6,5/10

#perfumy
M13X - #perfumybiedaka

Wpis nr 21.

Lalique White

https://www.fragrantica.pl/perfum...

źródło: 375x500.3785

Pobierz
  • 3