Wpis z mikrobloga

@obieq najgorsze co możesz zrobić to walidować w ten sposób swoje umiejętności. W którym momencie czwarta kropka zmieni się w piątą?

Office na 5/6? Mniemam, że potrafisz powodować tabele i tworzyć makra w excelu, a do tego w stopniu zaawansowanym konfigurować ustawienia SMTP i POP3 w Outlook, tworzyć tabele asocjacyjne w Access i konfigurować Teams z poziomu admina?

To bardzo subiektywne i niemiarodajne wizualizowanie. Już lepiej po prostu napisać "znajomość technologii
  • Odpowiedz
Za te gwiazdki to od razu ch** w dupę.
To taki rak, że brakuje mi słów aby wyrazić swoją dezaprobatę. Skąd wiesz, że powinieneś sobie dać 4 gwiazdki a nie jedną?
  • Odpowiedz
  • 0
@Rhodium: @Kamokamo @Rhodium no to zawsze jest problem (rownie dobrze w 1 firmie to moze byc more than enough a w drugiej Cie wysmieja) ale ten sam problem jak sie opisze
Znajomosc
- bdb: xyz , def, ert,
- db: abc, qwerty
Czyli lepiej po prostu wypisac stack od najlepiej znanego do najslabszego?

To samo tyczy sie ofert ktore maja jakies wymagania. Co to jest 5/5 .NET albo
  • Odpowiedz
Ja w cv wpisuję wyłącznie rzeczy o których mam pojęcie.
Np jeśli pracowałem w projekcie gdzie do kolejkowania był używany RabbitMq ale ja z tym rabbitem miałem do czynienia wyłącznie tyle, że wrzucałem na niego eventy to nawet o tym nie wspominam bo nie ma to najmniejszego sensu.
Czasem pada dużo konkretnych pytań dotyczących technologii w CV i lepiej nie przypisywać sobie zbyt dużej wiedzy bo ją bardzo łatwo zweryfikować
  • Odpowiedz
najgorsze co możesz zrobić to walidować w ten sposób swoje umiejętności.


@Kamokamo: XD To co proponujesz jest jeszcze gorsze. Ktoś kto umie odpalić Office może sobie wpisać "znajomość". Przy kropkach zadajesz 3 pytania i wiesz co one oznaczają w tym przypadku, a jak ktoś kto nie ma pojęcia o czy wyżej napisałeś i da 5/5 sobie to też wiesz, że nie ma świadomości na temat czegokolwiek ponad podstawy i to
  • Odpowiedz
@Kamokamo: @cppguy ludzie są zaznajomieni z taką szkolną skalą i mniej więcej wiedzą co znaczy 4/5. Jak nie potrafię napisać Mario w excelu to mam nie wspominać o znajomości excela? Przecież nie będziesz wymieniał, że umiesz konkretnie formatowanie tabel, funkcję IF, Count itd. tak samo jak przy znajomości języka lepiej wpisać 4/5 a nie past continous w mowie i piśmie i 1500 biznesowych rzeczowników.
Już nie mówiąc o tym,
  • Odpowiedz
@Rhodium: Co więcej jesli rekruter/menager zada np 2 pytania (zapewne zacznie od najbardziej imponującej umiejętności jaka przypisuje sobie kandydat) i na oba pytania uslyszy bzdury to zapewne uzna ze reszta cv tez jest do śmieci.
  • Odpowiedz
To taki rak, że brakuje mi słów aby wyrazić swoją dezaprobatę. Skąd wiesz, że powinieneś sobie dać 4 gwiazdki a nie jedną?

@Rhodium: Stąd, że każdy kto skończył podstawówkę wie czym się różni umienie czegoś na 1 od umienia na 4 xD
  • Odpowiedz
  • 1
@cppguy: dzieki, najbardziej mi spasowalo, cv odswiezone - jedynie nie znalazlem jeszcze sposobu jak tam dodac klazule rodo (nie jako osobna sekcje bo to ma naglowki i nie da sie osobno malym tekstem wrzucic), ale to sobie przeedytuje najwyzej w czyms zewn.
Szakalak , @zibizz1 - juz bylem w polowie w novoresume, ale wyglada spoko - zapisuje na przyszlosc
@Kamokamo @Rhodium @@Oskariat - w sumie nie spodziewalem
  • Odpowiedz
@obieq: Nie musisz się bawić z CSS, templatki są gotowe i nie ma potrzeby nic zmieniać w 99% przypadków, jedynie jak potrzebujesz zrobić coś naprawdę customowego to jest po prostu taka opcja.
  • Odpowiedz
@Rhodium: Stąd, że każdy kto skończył podstawówkę wie czym się różni umienie czegoś na 1 od umienia na 4 xD

@KochamKoniki: o ile jeszcze 1 jeden w stanie zrozumieć to czegokolwiek więcej nie.
Od około 10 lat pracuję w C#, znam trochę F#. Wydaje mi się, że zarówno język jak i sam .NET i bibliotekę standardową ale gdybym miał użyć gwiazdkowej klasyfikacji to dałbym sobie wyłącznie 1. Powód
  • Odpowiedz