Wpis z mikrobloga

Ceramika. Ps. Uważaj pytając ludzi w internecie - po drugiej stronie może być teoll, konkretny ignorant, handlarz, lub zwyczajnie idiota. :) ja buduje z ceramiki po researchu - najtaniej i najkorzystniej w mojej ocenie. Na działowe silikaty bo dobrze akumuluja cieplo i maja niezla akustyke.
Nie znam się, więc zapytam. Dlaczego ceramika? Jak zlecam to wiadomo - jego problem jak to wymuruje, ale gdybym miał samemu wykonywać, to gazobeton dużo przyjemniejszy. Mało zaprawy, lekki, łatwo zrobić wyżłobienia na instalacje. Czemu więc?
@danielnieobajtek: Znam jego kanał, jeden z bardziej rzeczowych na YT :) Jak spieprzysz ocieplenie to mostki termiczne będą niezależnie od tego jaki będzie materiał, podciąganie kapilarne jak zrobisz odpowiednią hydroizolacje tez nie będzie problemem.
Każdy materiał ma plusy i minusy, ja jestem zdecydowany na silikaty właśnie ze względu na akumulację ciepła
@Mintaa: jesienią czeka mnie zakup materiału na ściany, ja natomiast mam dylemat między silką i suporexem. Odmienne wlasciwości z których chętnie skorzystam, albo w tą albo w tą. Ceramika 3 miejsce, jest czymś pośrednim między wymienionymi - zaletą jest montaż na pianę dryfix, to powinno przyspieszyć prace. Natomiast nie rozumiem zachwytu keramzytem. Na papierze wydaje się dobry, ale w rzeczywistości jako jedyny materiał zebrał wady wszystkich 3 wyżej wymienionych: Nie równy,