Wpis z mikrobloga

  • 267
Autorka sama o sobie:

Dziennikarskie szlify zdobywałam w Agorze i "Polsce The Times", ale pisać uwielbiam od dziecka.

Moim konikiem są popkultura, feminizm i ciałopozytywność

Tropię grzeszników, którzy zeszli z drogi "poprawności politycznej" i ekscytuję się każdym filmem z uniwersum Marvela. Mierzi mnie też dyskryminacja społeczna, dlatego w swoich tekstach zaciekle walczę piórem (a raczej klawiaturą) z seksizmem, homofobią czy fatfobią.


kruszy w proch tabu (chociażby wokół grubości czy chorób psychicznych)
  • Odpowiedz
@USSCallisto: Oni nigdy się nie nauczą, że nie chodzi o płeć, rasę czy orientację, ale o to, czy film ma na pierwszym miejscu kwestie związane z fabułą, a nie parytety dla silnych kobiet/mniejszości rasowych.

W sumie Kill Bill można nazwać kultowym, kobiety (różnych ras) zdominowały film, założę się, że większa część widowni stanowili faceci. Jak autorka tłumaczy sobie sukces filmu, skoro biali faceci są zdecydowanie negatywnymi postaciami?
  • Odpowiedz
@USSCallisto: w sumie to obejrzałem trailer i jeśli jest hejtowany to nie wiem za co. Kolejna przygodówka od Marvela i gdyby zamiast babek role byłyby męskie, animowane albo bohaterów grały szympansy, to byłby tak samo dobry.
Wiec o co się #!$%@?ą ci ludzie?
  • Odpowiedz
@USSCallisto: ahh ci wszyscy oburzeni faceci za silna kobieca postac w terminatorze, w obcym, w czerwonej sonii, w underworld, w setce innych filmow ktorych ta #!$%@? idiotka nie pamieta
  • Odpowiedz
  • 8
@apee: wypowiem się za siebie.

Dwie z trzech głównych ról grają kobiety, które są jednymi z najmniej interesujących i najgorzej zagranych postaci MCU. Ms. Marvel był bardzo przeciętnym serialem, a Kapitan Marvel bardzo słabym filmem. Brie Larson gra jak kłoda. Trzecią główną postacią jest Monica Rambeau, którą znamy chyba tylko z Wandavision więc ciężko mi coś o niej więcej powiedzieć. Wandavision był fajnym serialem.

Sam film wygląda na kolejną przygłupią produkcję
  • Odpowiedz
  • 3
@hekktik: otóż to. Kino ma wiele dobrze odbieranych, kobiecych bohaterek, ale trzeba było wybrać coś pod z góry ustaloną tezę. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kiedy się na słaby film mówi brzydkie rzeczy to od razu antysemityzm, rasizm, no i oczywiście nienawidzisz kobiet i nie ruchasz.
  • Odpowiedz
@USSCallisto: Jak zwykle odwracanie kota ogonem. Są filmu, w których główną rolę odgrywa kobieta i naprawdę dobrze się to ogląda, a nawet są to już filmy kultowe.

Pierwsze co mi przyszło do głowy to seria Alien. Przecież tam główna rola jest kobieca i nawet mimo #!$%@? scenariusza w kolejnych częściach, Sigourney Weaver ratuje film częściowo, bo jest zajebistą aktorką. Alien 8 pasażer Nostromo jest jednak kultowy i w dupie każdy ma,
LipaStraszna - @USSCallisto: Jak zwykle odwracanie kota ogonem. Są filmu, w których g...

źródło: IMG_1115

Pobierz
  • Odpowiedz
@USSCallisto: Chyba autorzy takich artykułów oglądają mało filmów. Jest wiele nowszych przykładów, które temu przeczą (pomijam klasyki jak Terminator, Alien czy Kill Bill).

- Alita: Battle Angel
- Tomb Raider
- Wonder Woman
- Hanna
- Ścigana
- Ghost in the shell
- Atomic Blonde
- Tomb Raider
- seria Underworld
  • Odpowiedz
  • 9
@Wernest: dodałbym Igrzyska Śmierci, bo seria fajna, a główną rolę odgrywa kobieta. Powyżej zacytowałem kilka fragmentów samoopisu autorki artykułu. To osoba, która sama wymyśla problemy, z którymi może walczyć, bo taką życiową misję obrała. Jej korzenie to Agora więc wcale nie dziwi, bo tam głównie takie Pokemony wyrastają.
  • Odpowiedz
@USSCallisto przeczytałem ten artykuł i to klasyczne "obie strony mają i nie mają racji". Z jednej strony Shapiro, jak i wielu youtuberów (np. The Movie Cynic) ciśnie ten trailer (jeszcze raz - trailer!) po prostu za trzy kobiece superbohaterki, bo są kobietami i z różnych etnicznych środowisk. Nie ma co tego ukrywać.

Marvel z Kapitan Marvel ma dwa duże problemy. Główny to ten, że jest ona zwyczajnie OP. Po premierze Kapitan
  • Odpowiedz
  • 3
@LebronAntetokounmpo: Czarna wdowa była po prostu filmem głupim i złym. Zniszczono postać Taskmastera (nie jestem fanem komiksów, w ogóle ich nie czytam, ale ludzie pisali, że Taskmaster tam jest kozakiem i ciekawą postacią), film był pełen głupich, naiwnych i śmiesznych scen. Sam pomysł nakręcenia takiej historii był ciekawy, bo bohaterka zasługiwała na swoje origin story. Ale bardziej bym ją widział w historii szpiegowskiej, może nawet czymś w rodzaju żeńskiego Bonda. Plusami
  • Odpowiedz
  • 3
@Arcyksienciuniu: a jeszcze nawiążę do animacji Disneya, a co. Większość filmów ma przodujące, kobiece postaci:
- Anna i Elsa z Frozen
- Roszpunka z Tangled
- Mulan z... Mulan ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- Pocahontaz
- Merida
- Tiana
- Nani
- Belle
- Moana
- Raya
- Króliczyca z Zootropolis...

Nie widziałem męskiego hejtu, a sam te animacje od wielu lat wciągam z przyjemnością od razu
  • Odpowiedz