Wpis z mikrobloga

Siema, postanowiłem uporządkować temat dokumentów rodzinnych, a konkretniej różnych fotografii. Jak to w typowym domu, mam pełno porozwalanych zdjęć na różnych pendrive/komputerach/dyskach oraz masę w postaci papierowej. Chcę to wszystko jakoś sensownie skatalogować i zarchiwizować, żeby mieć pewność że nie przepadną. I tu trochę wychodzę do was z zapytaniem o to, czy może już robiliście tego typu przedsięwzięcie. Niby temat wydaje się prosty - poskanować zdjęcia, poupychać wszystko w foldery i cacy. No tylko, że właśnie nie. Zrobię tak i wrzucę na dysk w komputerze. No ale pożar domu/zalanie dysku itp i na przestrzeni lat to może wszystko szlag trafić.
Zapewne będę musiał skorzystać z jakiejś chmury. Na ten moment najwygodniejsze rozwiązanie jakie mi przychodzi do głowy to archiwizacja wszystkiego na głównym komputerze w domu i dokładne porobienie folderów no i skorzystanie z usług jakiejś zewnętrznej chmury, która mi to wszystko elegancko ogarnie, fajnie gdyby też były zsynchronizowane te zdjęcia, żebym mógł mieć do nich dostęp na innych urządzeniach. Tylko czy jeśli to będzie jakiś zewnętrzny program, to dobrze żeby robił często kopię zapasową na komputerze, na wypadek utraty hasła do takiego pliku itp. No dobra, problem przedstawiłem więc byłbym wdzięczny gdybyście mi podsunęli jakiś pomysł jak to ogarnąć.
#zdjecia #komputery #archiwizacja #chmura #dyski #fotografia
  • 8
@Sephirionn: zależy od wagi tych zdjęć, ale nawet zwykły onedrive lub podobne wystarczą, a taka licencja na office 365 dla 5 osób z rodziny daje Ci 1TB na głowę + pakiet Office za grosze
@robertx: No i właśnie pisałem że to #!$%@? pomysł, zdjęcia blakną, mogą się uszkodzić, nie jest to wygodne na dłuższą metę no i co najgorsze w wypadku rzeczy typu pożar chaty itp tracisz to na amen.
@Sephirionn: w google photo masz 15gb, możesz założyć kilka kont tylko do zdjęć ( np mojezdjęcia2010do2020@mail.com) I udostępnić wszystkie zdjęcia głównemu kontu. Można też wgrać do niektórych telefonów "Pixelify" I wtedy pojemność jest nieograniczona, tylko trzeba uploadować przez telefon.