Wpis z mikrobloga

#harrypotter #gownowpis #feels
Pomimo, że nie oglądam HP z wykopem to akurat tak się złożyło, że w ostatnim miesiącu sam z siebie ponownie obejrzałem całą sagę HP i zadziałały cudowne algorytmy internetowe. Trafiłem na wg mnie przepiękny montaż z idealnie pasującą muzyką, montaż o postaci z uniwersum HP, do której żywiliśmy od Kamienia Filozoficznego same negatywne emocje. Zostaliśmy przez książki tak zaprogramowani, by czuć tę samą odrazę do niej co Ron, Harry i Hermiona. Miało to jeszcze bardziej ułatwić utożsamić się, nam młodym czytelnikom z głównymi bohaterami. I tak byliśmy wodzeni za nos, aż do ostatniej części, do Insygni Śmierci, gdzie poznaliśmy prawdę - którą celowo i skrupulatnie przed nami zatajano, a te skrawki informacji skrzętnie chowano pod peleryną niewidką.

Mówię oczywiście o Severusie Snapie i historii jego tragicznej, nie odwzajemnionej miłości, która wepchnęła go w ramiona największego, niewyobrażalnego zła. Ale i też pozwoliła mu się z rąk zła wyrwać, by spróbować naprawić krzywdy których się w tym czasie dopuścił - pomimo, że od tamtej pory był już zawsze postrzegany przez innych jako ten zły. Nikt nie znał prawdy, o tym co przeszedł i co czuł, nikt poza Albusem Dumbledorem.

I tutaj pojawia się moja pointa kochani - jeżeli spotkacie na swojej życiowej drodze, ludzi jak Snape - starajcie się nie oceniać ich po pozorach, nigdy nie wiecie jaką drogę przeszli i jak życie ich doświadczyło, nie oceniajcie po wyglądzie, po ich szatach. Bo pod tym płaszczem, mogą się chować wrażliwi, odważni i kochający ludzie.

To dla was, oby tak jak i mnie, tak i wam od tej pory ten utwór, kojarzył się z tym montażem - miłego seansu.

- After all this time?
- Always.
Qster44 - #harrypotter #gownowpis #feels
Pomimo, że nie oglądam HP z wykopem to akura...
  • 1