Wpis z mikrobloga

#ruby versus #php Który język programowania jest przyszłościowy? Tendencja php spada chociaż coraz częściej słyszę o #laravel i to mnie frustruje że php nie ma jednego porządnego frameworka. Ruby wydaje się być ciekawym językiem programowania lecz zastanawiam się czy #rubyonrails jest dobry głównie dla małych aplikacji dla fajnej młodzieży co robi "startupy".
  • 11
rzyszłościowy? Tendencja php spada chociaż coraz częściej słyszę o #laravel i to mnie frustruje że php nie ma jednego porządnego frameworka. Ruby wydaje się być ciekawym językiem programowania


@Dan-Tom: Chyba na swój sposób każdy.
@nvll: Właśnie od kilku dni próbuje przestawić się z php na ruby. Trudno jest mi zrozumieć wykonywanie się kodu w ruby w stosunku co nauczyłem się na konfiguracji lamp. Pliki .rb nie wykonują się przez get w przeglądarce jak w przypadku .php. Praser funkcjonuje jakoś inaczej i aby coś napisać w ruby trzeba pisać np. kod w frameworku
@nvll: W takim razie muszę sobie przerobić historię ruby by móc bardziej zrozumieć ten język. Biorąc się za ruby polecasz nauke najpierw na rails?

Pracuję na macu od kilku lat. Kiedyś tworzyłem modyfikację systemu windows xp WinDT i nie pomyślałbym że microsoft zdradzę dla apple ;)
@Dan-Tom:

Jak bawisz się Ruby/Rails, to wchodź od razu w nowe. Ruby 2.X, Rails 4.X. Akurat w zeszłym roku i Ruby i Railsy poszły wersją w górę po latach przerwy.

I ja polecam najpierw uczyć się Ruby, potem Railsów. Choć sam robiłem odwrotnie :)