Wpis z mikrobloga

Czy u was w firmach przy utrzymywaniu/tworzeniu raportu macie podział na środowiska dev/test/prod? Utrzymujemy w pracy dość duży raport z którego codziennie korzysta kilkadsiesiąt osób. Jest to mój pierwszy projekt w pbi ale dość mocno mnie zdziwiło że nie ma podziału na środowiska i wszystkie zmiany są robione w jednym workspace. Jak to jest u was i czy dzielenie tego ma sens? #powerbi #analizadanych
  • 6
@rickrickrick: obecnie masz deployment pipelines, więc jeśli jest licencja premium, albo capacity to dlaczego z tego nie korzystać. Dostajesz idealny podział na dev/test/prod zautomatyzowany w serwisie. Ja się różnie spotykałem, niektóre raporty to zmiany na żywca, ale takie bardziej złożone to widziałem u mnie tylko test/prod.
mam jeden raport i jedno srodowisko


@rickrickrick: Tzn jak na prodzie widzisz dane z proda to jest ok.
Jak jeden raport pokazuje dane ze wszystkich środowisk to jest to dziwne.
Nie wiem jakie jest uzasadnienie biznesowe, ale jest to mocno podejrzane.

Co to za raport? Sprzedażowy jakiś?
@rickrickrick:
Dużo zależy od dojrzałości organizacji i działu BI w którym pracujesz oraz ważności samego narzędzia dla biznesu. Często jest tak, że firmy które nie wypracowały sobie jeszcze odpowiednich praktyk i procesów rozbijania narzędzi raportowych zostawiają ten temat samemu sobie i często kończy się tak, że CI/CD praktycznie nie istnieje. Ktoś zrobi rozwiązane na jednym środowisku, będzie je utrzymywał/rozbudowywał, przyjdą kolejni, przejmą zobaczą jak jest i tak zostawią.

Zwykle kolejnym krokiem,