Wpis z mikrobloga

ale sie biura ksiegowe wycwanily i maja ekstra bonus, z racji tego ze jak ktos w 2022 rozliczal sie na liniowce, a okazaloby sie ze gdyby byl na ogolnych to były na + i ze mozna sie rozliczyc wstecznie, to tylko za zmiane cyferek ladnie kasuja... haha a podatnik co no cieszy sie ze zwrotu, to chetny sie podzielić "zwrotem/zyskiem"

ma to zwiazek z jakas zmiana w zeszłym roku. mozliwosc rozliczenia wstecz (zmiana formy opodatkowania wstecznie) jest mozliwa tylko za 2022

#ksiegowosc #podatki #nowylad #dzialalnoscgospodarcza #wlasnafirma
  • 12
@presburger: Technicznie trzeba cały rok przeliczyć po nowemu.
Zawsze była możliwość zmiany opodatkownaia na zasady ogólne tylko trzeba było to robić trickiem
W tym roku jest łatwiej i mozna nawet robić pół roku tak i pół roku tak
Popieram biura księgowe że za taką zmiane powinny kasowac ekstra, choć wiem że niektórzy kasują tyle że w cenie mogliby to zrobić bez problemu
  • 0
@zibizz1
ja nie mam nic do tego zeby kasowac, pytanie ile...
jaki trick? zaciekawiles mnie. z liniowego wstecz trikiem? ( ͡º ͜ʖ͡º)( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@presburger: Zaczynasz robić to co jest zakazane na danej formie np na ryczałcie zakazane jest prowadzenie apteki czy handel cześciami samochodowymi. Tylko musisz sie wyrobić do końca roku. Wiec w grudniu dodajesz pkd kupujesz i sprzedajesz np klocki hamulcowe i musisz cały rok z ryczałtu zmienić na zasady ogólne. Z liniowego na zasady ogólne tez można wyjść tylko inne czynności trzeba wykonać.

Niektóry twierdzą że 2022 jest wyjątkowy bo np można
@Stingeree: czyli składam sobie co miesiąc śmieszne dra np na ryczałcie, ale są one nieistotne, bo mogę to rocznym zeznaniem pozmieniać przy przejściu na zasady ogólne?
@ujdzie: Podatnicy przy zmianie formy opodatkowania za 2022 roku z podatku liniowego lub ryczałtu na skalę nie dokonują żadnych przeliczeń składki na ubezpieczenie zdrowotne w 2022 r. Nie korygują również z tego powodu deklaracji DRA. Dopiero w deklaracji rocznej składanej do ZUS dokonają przeliczenia wysokości składki na ubezpieczenie zdrowotne, wykazując podstawę roczną. W skutek czego mogą wystąpić zarówno dopłaty, jak i nadpłaty składki na ubezpieczenie zdrowotne