Wpis z mikrobloga

@xgalx:
Jak to coś małego, to taniej wyjdzie wysłać jako list.
Maksymalna waga listu to 2 kg, a wymiary długość+szerokość+wysokość<=90 cm, a najdłuższy bok <=60 cm.
@xgalx:
Listy to tylko Poczta Polska, nikt inny tego nie chce się podjąć. Najlepiej poleconym lub Global Expres (do 1 kg polecony jest tańszy, ale powyżej już nie koniecznie).

Kurier to już spore koszty, zwłaszcza jak adresat nie odbierze lub chiński urząd celny cofnie przesyłkę (za zwrot opłaty nalicza strona chińska i mogą być one naprawdę spore). Kurier to tylko paczka.
W przypadku kuriera radzę na wszystki wypadek odłożyć z 1000
via Android
  • 0
@pcela a czy zwrot (jeśli nalicza ten 1000zl) mogę olać i przesyłka wtedy zaginie? Czy obligatoryjnie muszę zapłacić?

fedex mi wyliczył 100zl za przesyłkę i to jest akceptowalne dla mnie.

Ale nie uśmiecha mi się płacić kosztów za zwrot bo to przekracza wartość przesylki
@xgalx:
Dlatego jak to coś małego to wyślij to jako list polecony. Może będzie szło dwa czy trzy miesiące, ale jak cofną lub adresat nie odbierze, to nie zapłacisz kroci (opłatę nalicza wtedy strona chińska).

ps. Paczka o masie 2 kg i wymiarach 60x30x30 cm (coś takiego mieście się w wymiarach listu poleconego) w Fedex z Chin do Polski kosztuje standardowo 4277,60 CNY co daje ~2620 zł.
List polecony z Chin