Wpis z mikrobloga

Siedzę na wykopie te kilka miesięcy i nie rozumiem. Naprawdę nie jestem w stanie pojąć jak można mieć w sobie tyle nienawiści do drugiego człowieka, do istoty żywej w ogóle. A co i rusz widzę wylewający się jad z komentarzy, wpisów, nie mówiąc już o znaleziskach z tych "niezależnych", a czasem nawet i "reżimowych" mediów. To przecież chore, jak można trzymać tyle złych emocji, nie potrafię tego pojąć ani sobie wyobrazić co takim ludziom siedzi w głowie. Jeszcze potrafiłbym jakoś ogarnąć umysłem to, ze można kogoś nienawidzić za dokonania, czyny, ale pochodzenie, kolor skóry, orientacja seksualna? Tego się nie wybiera, to nie czyni nikogo gorszym ani lepszym - ale nie według wszystkich, jak się okazuje.

Normalnie nic nie mówię, zakopuje po prostu takie gówna i sam staram się żyć tak, żeby nie czuć do siebie obrzydzenia, ale jak spojrzałem na ten festiwal wrogości i zawiści w komentarzach odnośnie rezygnacji Owsiaka to już nie zniosłem i musiałem się wyżalić, chociaż tu, na mirko. Schadenfreude jest u niektórych bardzo silne i zastanawiam się jak smutne życie muszą mieć niektórzy, że aż tak tym obrzydzeniem do drugiego emanują i tłamszą oraz opluwają wszelkie oznaki szczęścia i pozytywnego podejścia.

#oswiadczenie #gorzkiezale ##!$%@? #smutlem #spoleczenstwo #wykop #ludzie #nienawisc
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kapoan: dziwię się, że dopiero teraz to zauważyłeś, akurat tak bardzo zabolało Cię wiadro pomyj wylanych na Owsiaka? Nowy jesteś w Internecie, czy co?
  • Odpowiedz
@draqul: Nie jestem nowy w internecie, po prostu teraz akurat poczułem #!$%@? i musiałem się wypłakać niczym #rozowypasek bo ileż można patrzeć bez słowa na ten żenujący cyrk. Ja wiem, a raczej domyślam się, ze większość takich wpisów to trolle, ale niestety nie wszyscy.
  • Odpowiedz
@Kapoan: Masz rację, niestety nie wszyscy są trollami i w Internecie pełno nienawistnych ludzi, zarówno z lewej, jak i z prawej strony. Ja już się nie #!$%@?, przedlądam dalej.
  • Odpowiedz
@Kapoan: ale co konkretnie Cię razi? Jeśli ktoś się bardzo emocjonalnie obrusza z chwilą gdy zaczyna mu się patrzeć na ręce, to nie wygląda to dobrze. Co ma do tego pochodzenie? Nie chce mi się przeglądać wszystkich tych komentarzy, niech zgadnę, uznali go za żyda? :>
  • Odpowiedz
@Kapoan: ogólnie to też mnie rażą te rzeczy, które wypisałeś. Siedzę też trochę na reddicie, jak pewnie wielu stąd, i zastanawiam się - z czego to wynika, że tam raczej nie ma takich zjawisk? Może to jest kwestia tego, że jest podzielony na subreddity (gdzie panują zasady ustalone przez ich twórców), a ja mam zasubskrybowane tylko te właściwe - może taka też będzie przyszłość wykopu kiedyś? Podzieli się na mniejsze
  • Odpowiedz
@cumana: Problem w tym, że to nie tylko wykop tak ciśnie, ale przez wykop zacząłem dostrzegać to też w mediach (bo wcześniej rzadko czytałem portale informacyjne i opiniotwórcze) - tam też się to pojawia, i to wcale nierzadko. Zobacz chociażby tutaj przykład serio takie podejście jak ten cytat od Google jest czymś złym? Plus nierzadko przy takich tekstach widzę milion komentarzy tryskających pogardą dla wszystkich o niepasujących poglądach.
  • Odpowiedz
@Kapoan: wydaję mi się, że głównym problemem jest całkowity brak rozsądnej argumentacji swojego poglądu. Dzisiaj wiele dyskusji wygląda: "tak jest, bo to oczywiste/naturalne/logiczne/...". Nikt nie próbuje się dobić do faktu. Może dlatego, że jesteśmy przyzwyczajeni do krótkich haseł i informacji. Tak czy siak, w takim systemie język nienawiści, takie właśnie agresywne, dobitne wypowiedzi ... całkiem dobrze się sprawują.
  • Odpowiedz