Wpis z mikrobloga

Chcę w całym mieszkaniu kłaść panele winylowe (może bez łazienki, ale to bez znaczenia).
I teraz się zastanawiam czy klejone czy na klik.

Podejrzewam, że klejone wyjdą z dwa razy drożej patrząc że dochodzi zrobienie wylewki samopoziomującej na całej powierzchni i klej.

Przy panelach na klik z kolei pojawia się problem z ciężką zabudową - kuchnia, szafy wnękowe, szafy do zabudowy. Położyć na całej powierzchni, a później przy montażu zabudowy wykonywać dodatkowe szczeliny dylatacyjne przykryte cokołami? Czy może położyć panele tylko do miejsca zabudowy, a sama zabudowa na posadzce (zabudowa i tak na wymiar, więc z ukryciem końca podłogi nie powinno być problemu). A może najpierw zabudowa, a dopiero później panele?

#remontujzwykopem #remont #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie
  • 8
@some_ONE: normalnie na to idą meble. Tak jak mówię, niektórzy robią do mebli pod cokół, ja robię po całości bez kombinacji. W korytarzu czy w pokojach też nie zostawiam dziury pod szafę, czy kanapę. Od lat w ten sposób i bez problemu.
  • 0
@Filip3k91: Szczegółowo się nie przyglądałem, ale dużej różnicy w cenie samych paneli nie widziałem. A przy tych klejonych dochodzi koszt wylewki (+ robocizna) i kleju. Samo położenie też wydaje się więcej #!$%@? z klejem niż na klik za co sobie więcej policzą przy układaniu.
@some_ONE: Mi sie wydaje że coś pomieszałeś.
Na tych klejonych właśnie nie musisz mieć wylewki idealnie wypoziomowanej.
Na tych na klik potrzebujesz bo podgloga bardziej pracuje i mogą się zamki połamać.

Te na klik są droższe i wymagają lepszego przygotowania, ale są łatwiejsze w montażu i wodoszczelne.

Te klejone są tańsze ale wymagają klejenia więc są trudniejsze w montażu. Dodatkowym ich atutem jest to, że podłoga nie musi być aż tak
  • 0
Dodatkowym ich atutem jest to, że podłoga nie musi być aż tak wypoziomowana jak na klik, ale nadal nie może mieć większych uskoków - po prostu musi być gładka.


@Filip3k91: No z tego co czytałem jest dokładnie odwrotnie.
Klejone są cieńsze i nie daje się pod nie dodatkowego podkładu, więc posadzka musi być równiejsza.

Na klik są grubsze i daje się jeszcze podkład, który jakieś tam małe nierówności może wyrównać.
@some_ONE: Podklad pod panele winylowe nie wyrówna Ci żadnych nierówności, to jest rolka która idealnie zgrywa się z podłożem. Jeżeli będziesz chciał na takim podkładzie te nierówności wyrównać, to będziesz czuł jak chodzisz że masz nierówno, a do tego jak zamek wyjdzie ci w ciulowym miejscu to może pęknąć.

Sprawdzone w praktyce :) Robilem wylewke samopoziom wlasnie pod panele winylowe na click i zdupilem tą wylewkę bo za mało worków przez