Wpis z mikrobloga

Cześć, szukam materaca 140x200 do 2000 PLN dla pary: 75kg z bólami dolnego odcinka kręgosłupa + 50kg, śpimy na plecach i na boku.

Obecnie mamy Ikea Malivk twardy piankowy, który już po roku stał się turbo miękki i się zapadamy w nim, i męczymy rano. Pianka jest też dla nas trochę za gorąca :)

Rozważamy kilka opcji:
Hilding:
- CHA CHA - nie wiem czy nie będzie za miękki?
- Fandango - nie wiem czy nie będzie za twardy ( ͡° ͜ʖ ͡°) do spania na boku
- Garda

MATERSSO:
- PRIMATOR BIO-EX ROYAL - ten tak intuicyjnie wydaje się być najrozsądniejszym wyborem
- Premier Bio Ex Luxus - nie wiem jak bardzo różni się od tego powyżej ()

SEMBELLA:
- AMBER DREAM wersja H4 - ma wkład #multipocket, czy to oznacza, że ma więcej sprężyn? Czy to pozytywnie wpływa na wygodę? Często śpimy blisko siebie, więc wspólnie się zapadamy :D
- FLOKS - ponad budżet, opłaca się dołożyć?

PAN MATERAC:
- ORIGINAL STRONG - co to właściwie za brand i czy jest ok?

JANPOL:
- ORION

Może jakieś inne opcje? Czy inne marki/modele są warte uwagi? W ogóle na stronach sklepów rzadko podają liczbę sprężyn na m2, dlaczego?
Kiedyś miałem https://eversleep.pl/produkt/materac-kieszeniowy-passion-140x200-dostawa-gratis/ leżący na podłodze i był trochę za miękki, ale znośny. Jak jakość z eversleep do powyższych marek?

Mamy ramę łóżka z ikei NEIDEN i dno chyba LURÖY. Btw dlaczego materace z Ikei nie są polecane? Wszyscy hejtują, ale nie znalazłem konkretów (ten nasz, który chcemy wymienić po prostu był tani).

Z góry dzięki za wszelki rady i komentarze :)

#materac #hilding #ikea #janpol #materasso #panmaterac
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nestlik: Jeśli te bóle kręgosłupa spowodowane są wyrobionym obecnym materacem, to nie musi to być twardy materac i twój wybór zawężałbym do Hilding Garda, Materasso Bio-Ex Royal (obłożony jest komfortowym lateksem, a Premier Bio Ex Luxus zwykłą pianką poliuretanową). Śpisz na tanim, piankowym materacu (poliuretanowym), więc nie dziwne że grzeje ;) Ale lepsze materace piankowe mają otwartokomórkową strukturę i to grzanie nie jest tak uciążliwe. Jak masz możliwość przetestuj Materasso
  • Odpowiedz
  • 0
Hej, dzięki za odp. W sumie to pewnie wszystko się łączy: siedząca praca/tryb życia, czasami okresy bez aktywności fizycznej, predyspozycje, lekka wada postawy. Jeśli chodzi o stelaż i on ma znaczenie, to jestem w stanie minimalnie zwiększyć budżet w dobrym celu. Już piszę na PW.
  • Odpowiedz