Wpis z mikrobloga

Ej, ale tak na poważnie, bo ja czegoś nie rozumem

Od lat wiadomo takie rzeczy jak:

-policja wymusza mandaty
-policja kłamie i podrzuca ludziom trawę, albo daje mandaty za brak pasów/rozmowę przez telefon, bo bez świadków/kamery nic nie udowodnisz
-policja wyłącza kamery na mundurach, gdy coś odwala
-policja nie daje mandatów znajomym i innym policjantom
-mechanicy, różnego rodzaju złote rączki, fachowcy nie dają paragonów i faktur, lecą na lewo
-lekarze i dentyści robią prywatnie na lewo, w publicznych gabinetach, na państwowym sprzęcie
-diagności często przymykają oko na niesprawne auta
-w klubach nocnych, dosypują prochów do drinków i czyszczą konta
-politycy robią przewały i zatrudniają swoich ludzi, bez kompetencji, na stanowiska widmo
-deweloperzy palą zabytki i niszczą drzewa, by wybudować bloki
-w urzędach na remonty wygrywają ciągle te same firmy krzaki najtańszą ofertą, która potem wymaga dodatkowej kasy, ma dużą obsówke w czasie, a kary za opóźnienie są śmieszne i nieodczuwalne
-w restauracjach, często robi się na czarno, nie wydaje paragonu
-na różnego rodzaju taksówkach z aplikacji, jeżdżą ludzie bez uprawnień
-duża część zakładów pracy płaci pod stołem

to tylko część znanych problemów w Polsce, o których wiedzą wszyscy. Czemu tyle lat, tyle różnej władzy, nikt z tym nic nie zrobił?
Czemu Polacy nie domagają się stanowczo i konkretne by te rzeczy załatwić?
Zamiast tego jest kłótnia o gejów, kościół i #!$%@? wie co jeszcze. Ja mam wrażenie, że w Polsce jest jak jest, bo Polacy są jacy są. W sensie jedni zachowują się jak wyżej, a drudzy nic z tym nie robią i nie wymagają od władzy, by ta coś zrobiła. Pytam czemu tak jest, bo nie wiem. Mnie to wpienia i zagłosowałbym za tym, co by to ukrócił, ale nikt nic takiego nie robi. Nawet nie wiedziałem, żeby w programie wyborczym ktoś miał takie punkty do zrealizowania

#pytanie #niebieskiepaski #rozowepaski #polska
  • 5
@wez_idz_sobie: to są drobnostki w porównaniu z problemami życia codziennego. Dlaczego nie pytasz o zgodę Polaków na populistyczny dodruk gotówki, podatki od podatków, kolesiostwo w strategicznych SSP, parapodatki w paliwach i węglu, partyjną propagandę w publicznych mediach, grzebanie w ważnych społecznie ustawach bez demokratycznego referendum.. skoro to wszystko akceptują to czymże jest brak paragonu od jakiegoś handlarza
@hu-nows: @paczelok ja wymieniłem rzeczy o małym kalibrze, które jakby się chciało to w 3 msc byłby ukrócone. Mnie dziwi, czemu nikt z tym nic nie robi, czemu ludzie siedzą cicho

We francji, co chwila protesty rozróby, w niemczech jak polityk coś odwali jest skończony, w polsce ponarzekają pod sklepem paląc fajkę i żyją dalej
@wez_idz_sobie: wiem co by zmusiło społeczeństwo do wyjścia na ulicę - odcięcie internetów. A potem na bazie zgromadzonego tłumu przodownicy mogliby podłączyć hasła które wymieniłeś. Gdy internet działa władza może nałożyć na Polaka nawet 90% danin/opłat i przejdzie bez buntu..

a tak na serio - zatraciliśmy umiejętności strajkowe jakieś 40 lat temu. Brakuje rzeczywistych liderów a tacy co mogliby się nimi stać gdzieś przepadli albo sprzedali się, patrz Kukiz. Młode pokolenie