Wpis z mikrobloga

@typeczek: Zależy... Spojrzenie całościowo na plan + Twój priorytet. W przypadku gdy priorytetem jest biceps, to dodanie podciągania celem zaorania pleców mija się z celem, bo po prostu ograniczy ono wynik (ciężarowy lub powtórzeniowy) w podciąganiu podchwytem. Przypuszczam, że jeśli ćwiczysz zwykłym splitem, to prawdopodobnie lecisz plecy, a potem dopiero biceps. Jeśli tak, to ja bym się tym za bardzo nie przejmował i robił podciąganie z ciężarem i traktował to ćwiczenie
@typeczek: możesz #!$%@?ć sobie szeroki nachwyt tylko lepiej zrobić przed podchwytem, ogólnie robienie różnych rodzajów podciągnięć jest spoko opcją, ale tak czy siak i przy podciągnięciach szeroko nachwytem i przy podchwytem ten biceps będzie pracował, tak samo i plecy tylko w mniejszym lub większym stopniu w zależności od wariacji. Ogólnie to robiąc ćwiczenia kalisteniczne nie ma zbytnio opcji wyizolowania mięśni więc jeżeli chcesz priorytet na biceps dać to lepiej będzie wybrać
@typeczek:
Swojego czasu podciągałem się tylko podchwytem i robiłem dipy, potem zacząłem się podciągać w 4 wariantach i momentalnie zacząłem rozrastać się na boki więc jak dla mnie mieszanie chwytów to świetny pomysł.
Najbardziej obciąża biceps bodajże podciąganie wąskim chwytem.