Wpis z mikrobloga

W umowie sprzedaży można zawrzeć postanowienie o dobrowolnym poddaniu się egzekucji (777 kpc). Wszelkich niezbędnych wyjaśnień powinien udzielić Ci notariusz.


@marcpol: ciekawe, a w jakich sytuacjach strona sprzedająca ma poddać się egzekucji?
W zakresie obowiązku wydania nieruchomości w określonym terminie.


@marcpol: dzięki, a co z meldunkiem osób? Ja akurat spotkałem się z sytuacją że sprzedawane mieszkania były bez zameldowanych osób, natomiast ciekawy jestem czy jest rozwiązanie w innym wypadku?
@marcpol: dzięki, a co z meldunkiem osób? Ja akurat spotkałem się z sytuacją że sprzedawane mieszkania były bez zameldowanych osób, natomiast ciekawy jestem czy jest rozwiązanie w innym wypadku?


@SzitpostForReal: Meldunek ma dzisiaj tylko znaczenie administracyjne. Nie uprawnia do przebywania w nieruchomości. Notariusz przed sprzedażą będzie wymagał zaświadczenia o braku zameldowanych osób w lokalu.
@Janusz44: wczoraj podpisałem umowę, dziś zrobiłem przelewy. W umowie notariusz zawarł zapis o którym mówił Mirek @marcpol

Do umowy było załączone porozumienie z wykazem zostających mebli. Przy przekazaniu kluczy w maju ma być przy tym obecny pośrednik, który przygotuje protokoły zdawczo-odbiorcze