Wpis z mikrobloga

#inwestycje #gielda #pasywnyinwestor #emerytura
Cześć.

Z jakich narzędzi do śledzenia waszego portfela korzystacie? W sumie znam jedynie myfund z racji bloga Iwucia, ale nigdy z niego nie korzystałem. Zależy mi na czymś, gdzie mogę wrzucić wszystkie moje aktywa i żeby pokazywało wartość portfela na podstawie aktualnych kursów akcji.
Wiem, że mogę sobie to w Excelu zrobić, ale tego śledzenia kursu akcji mi brakuje - wolałbym coś dedykowanego.
  • 10
@Devih: po co Ci to? Lepiej zapomnieć. Raz czy dwa razy w roku tylko sprawdzisz sobie z wykresami i tyle.
Jak to ma być emerytura i będziesz za często sprawdzał to zaczniesz kombinować i wyjdziesz na tym gorzej niż jakbyś nic nie robił.
Skąd to wiem? Bredzę.
Nie no serio. Lepiej za często nie sprawdzać i trzymać się tego co sobie założyłeś na początku.
  • 0
@ludzik: W sumie excel byłby ok, ale brakuje mi jednej rzeczy. Mianowicie, żeby zasysał dane live z rynku, np. notowanie akcji, btc czy dolara. Chociaż pewnie jest duża szansa, że ja tego po prostu robić nie umiem :D
@Devih mi się na razie nie zebrało żeby to zgłębić ale są na Google Sheet jakieś funkcje które to robią. Poszukaj bo teraz nie pamiętam jak to się nazywało. Zobacz też Google Finance. Tylko nie wiem czy będziesz miał dosłownie na żywo bo zazwyczaj takie usługi są płatne.