Wpis z mikrobloga

#opony #samochody #motoryzacja
Witam :) otóż pytanie do tu obecnych bo nie znam się za bardzo. Założyłem wczoraj koła letnie i nigdy się nie przeglądałem specjalnie tym oponom ale wyglądają tak jak na zdjęciu. Opony są z 2013 rocznika robię rocznie może 5k kilometrów, bieżnika jest sporo tylko te spękania na obwodzie. Opony to Dunlop Sp Sport jedzą w BMW E60. Przechulają sezon czy śmietnik?
MeptbB - #opony #samochody #motoryzacja
Witam :) otóż pytanie do tu obecnych bo nie z...

źródło: received_788667562310759

Pobierz
  • 34
@goferek:

już dawno powinny być na śmietniku

Te ze zdjęcia zdecydowanie tak, ale wcale nie jest tak że każde opony po 10 latach będą do wyrzucenia. Jak to są jakieś leżaki magazynowe prawie nie jeżdżone, a guma jest elastyczna i niepopękana, to dlaczego niby takie opony mają z automatu być do wyrzucenia? Niejedną 10 letnią markową oponę widziałem w znacznie lepszym stanie niż kilkuletniego chińczyka. Stan i zużycie są kluczowe, a
@goferek: Nie no jak są używane cały czas to tak, myślę, że te 8 lat to raczej górna granica. Chociaż to pewnie też zależy czy ktoś auto w garażu trzyma, czy te opony cały czas są na kole itp. Chciałem tylko zaznaczyć, że to 10 lat to bardzo umowna granica, bo ktoś będzie trzymał w ciepłym magazynie oponę, dodatkowo czymś tam ją konserwował to pewnie i możliwe jest, że nawet po
@Zgrywajac_twardziela: przede wszystkim, opony są kluczowe dla bezpieczeństwa. Więc lepiej zmienić oponę wcześniej, niż zastanawiać się czy może jeszcze przelata jeden rok bo może była wystarczająco dobrze magazynowana, że guma się aż tak nie zestarzała ;) Z autopsji przy normalnym użytkowaniu 8-letnia opona to już zawsze był śmietnik, i to zawsze markowe.
@sidhellfire: żaden bait, nie znam się dlatego pytam. Nie wiedziałem że takie opony to już tak duże ryzyko, owszem nie są nowe bieżnik mają tylko nie byłem pewny co do tych pęknięć. Z komentarzy wynika że pójdą na śmietnik.