Wpis z mikrobloga

Hej

Zastanawiam się nad przejściem z UoP na B2B, będę musiał podać propozycję zarobków i staram się to poprzeliczać. W załączniku zrzut excela na szybko:
- suma zarobków z ostatnich 12 miesięcy
- premie, akcje
- benefity

z tego policzyłem sumę (wypłaty + akcje) i podzieliłem przez 12. Wyszło mi ~18.7k netto i założyłem, że chcę zarabiać ~15% więcej tj. ~21.6k. Wrzuciłem to na te kalkulatory B2B i wyszło mi, że musiałbym dostawać na fakturze za miesiąć 27500 netto (wtedy wg kalkulatora mam ~22k netto do ręki, ryczałt 12%). Czy te obliczenia są ok? Czy o czymś zapominam? Jakie są dodaktowe koszty przy B2B? Księgowa, coś jeszcze? Potencjalny pracodawca niby zapewnia te same benefity i płatny urlop (nie wiem w jakim wymiarze). Przy założeniu, że wolne jest "na mój koszt" to napewno jeszcze muszę te obliczenia poprawić. Z góry dzięki za wszelkie wskazówki i rady, na co zrócić uwagę.

#praca #pracbaza #pracait #uop #rychalt #b2b
qusalagupagu - Hej

Zastanawiam się nad przejściem z UoP na B2B, będę musiał podać pr...

źródło: b2b

Pobierz
  • 12
@qusalagupagu: pamiętaj, że jeżeli coś będzie nie tak z umową (np. z rozliczeniem podatku, ubezpieczeniem itp.) to co do zasady - na UoP będzie problem miał głównie pracodawca, a na B2B Ty. L4 i urlopy zazwyczaj są w formie "umowy dżentelmeńskiej", nie chroni Cię kodeks pracy. Dodatkowo, na UoP jak coś zepsujesz to odpowiadasz do wysokości 3 pensji (o ile nie zrobiłeś tego celowo), a na B2B nie ma limitu (trzeba
@Donmenello, @SolidSnake1 nie wiem czy dobrze się zrozumieliśmy, te 15% to jest moja "podwyżka", tzn. na rękę chciałbym dostawać 15%. Wrzucam zrzut z kalkluatora, z którego skorzystałem. Jak rozumiem "zysk na czysto" to jest to co mi zostanie po opodatkowaniu w danym miesiącu, czyli z 27000 net z faktury mnie wpadnie 22k (odliczona zaliczka 12% na podatek, 23% vat i ZUS). Mam dosyć spore pole manewru, bo widełki na B2B w
qusalagupagu - @Donmenello, @SolidSnake1 nie wiem czy dobrze się zrozumieliśmy, te 15...

źródło: calc

Pobierz
@qusalagupagu: Pamiętaj jeszcze że na B2B trzeba uważać na januszy biznesu i ich tendencje do pułapek w umowie. Nie dawaj sobie wcisnąć kitu ze kary umowne rowne kilkunastu stawek miesięcznych są czymś normalnym. W razie bankructwa syndyk zrobi ci z d jesien sredniowiecza. Juz kij jak dotyczą grubych akcji typu celowe zniszczenie danych, ale często widzi się zapisy gdzie mozna podciagnac wszystko na przyklad nieobecnosc z powodu choroby albo "jakosc rozwiazan