Wpis z mikrobloga

Mirki proszę o pomoc

Pracodawca dał wybór: Macbook Pro albo Lenovo Thinkpad

Co robię: dużo pracy z excelem, dużo maili, analizy danych, aplikacje przeglądarkowe (Looker itp). Dużo screenshotów. Praca zdalna, więc dużo spotkań na timsie/Slacku.

Nigdy nie pracowałem na Macbooku, a kusi skorzystać "za darmo". Jednak całe życie na Windowsie i boję się czy nie będzie za trudno się przestawić i ciężej pracować. Akcesoria (myszka usb, słuchawki bt) też nie wiem jak zadziałają.

Doradzicie czy się obawiać czy nie? Nie chcę mieć problemów w nowej pracy od pierwszego miesiąca

Jakie plusy jeszcze Macbooka ponad Lenovo poza lansem w kawiarnii?

#laptop #laptopy #komputery #praca #pracbaza #korposwiat #macbook #apple #macos

Macbook/Lenovo

  • Bierz Macbooka ale będzie ciężko 21.3% (38)
  • Bierz Macbooka - będzie łatwo 43.8% (78)
  • Bierz Lenovo 34.8% (62)

Oddanych głosów: 178

  • 12
  • Odpowiedz
@Radek41: Myślę, że do takiej pracy Macbook sprawdzi się bardzo dobrze. Jak zaczynałem swoją obecną pracę nigdy nie miałem styczności z sprzętem Apple, a teraz tylko na nim pracuje. Można szybko ogarnąć, myślę, że będziesz zadowolony.
  • Odpowiedz
@Radek41: jak nigdy nie pracowałeś na maku to zajmie ci to chwilę zanim wypracujesz sobie workflow. Windowsa masz już obcykanego i nie będziesz tracić czasu na szukanie rozwiązań ani na uczenie się obsługi. Do tych zadań Mac jak najbardziej się nadaje, ale zastanów się, czy ty chcesz pracować, czy testować sprzęt na koszt pracodawcy (ja z tym nie mam problemu jak cos, tylko pomysl czy pozniej jak ci się cos nie
  • Odpowiedz
@Radek41: czas pracy na baterii
mac jest robiony typowo pod amerykanina

na początku będziesz się wkurzać że cmd (czyli przycisk jak ctrl w windzie) jest na miejscu windowsowego alta, idzie przywyknac z czasem

akcesoria będą działać bez problemu (no może poza tym że usb C jest zamiast usb A)

ALE nikt nie wie jakie masz workflow i na ile jest specyficzne
  • Odpowiedz
@Radek41: Taki rodzaj ankiet to jest gowno - wlasnie zeby zobaczyc kliknalem bierz lenovo i nie moge tego cofnac + Sporo osob po prostu uzywa windowsa w polsce, wiec bedzie stronniczosc.
  • Odpowiedz
@Radek41: brałbym maca ale używam maca prywatnie.
Obecnie w pracy dali mi nowy komputer co ma 32gb ramu jakiś mocny procesor, miał działać kupę czasu na baterii a oczywiście jest kupiastym windowsem gdzie po chwili woła o zasilacz xD Do tego i tak zamula na excelu albo go wykrzacza. Ciągle jakieś posrane update. Nie cierpię komputerów z windowsem.
Mobilność + czas pracy na baterii i jakość wykonania = tylko MacBook
  • Odpowiedz
@Radek41: mój poprzedni pracodawca zainwestował w MacBooki. Ja miałem jakąś styczność z tym sprzętem wcześniej, ale nadal rzucałem #!$%@? przy najprostszych czynności. Jak całe życie siedziałeś na windowsie, to cię tylko strzeli :)
  • Odpowiedz
@Radek41: Na początku będzie ciężko, ale jak już się przestawisz to praca na Macbooku też będzie prosta i przyjemna. To system dość dopracowany na desktop. Długość pracy na baterii to ogromny atut laptopów Apple, niewiele laptopów z Windowsem może z nimi pod tym względem konkurować. Co do akcesoriów Bluetooth - wbrew niektórym opiniom, nie potrzebujesz specjalnych akcesoriów od Apple, inne też zadziałają.

Tylko jedna uwaga - nie odbieraj tego jako "Pewnie,
  • Odpowiedz